З 26 по 30 серпня 2024 року в університеті Фоджа (Італія) відбувся тренінг з питань сталого розвитку результатів проєкту INTERADIS. У заходах взяли участь представники Львівського національного університету імені Івана Франка: Віталій Кухарський, проректор з наукової роботи та інформатизації, Любомир Бораковський, декан факультету іноземних мов, та Ярослав Чорнодольський, декан фізичного факультету, Ольга Осередчук, керівниця Центру маркетингу та розвитку, Роксоляна Свізінська, фахівчиня відділу розвитку та фандрейзингу, Василь Петришин, керівник Центру мережевих технологій та ІТ підтримки.

Протягом кількох днів університетські стіни стали справжнім осередком інтелектуальних обговорень та інноваційних ідей. Метою зустрічей було не лише розглянути питання сталості проєкту INTERADIS, а глибше зануритися у складні виклики, з якими стикаються українські університети в часі війни у роботі з іноземними студентами. Учасники мали можливість обмінюватися досвідом, досліджувати новітні методики та, що найважливіше, спільно шукати рішення для підвищення ефективності реалізації проєкту.

Одним із ключових аспектів стало питання комунікації між зацікавленими сторонами, з особливим акцентом на необхідності покращення співпраці між університетами-партнерами. Це є критично важливим для успішного вирішення освітніх та організаційних проблем, пов’язаних із залученням та адаптацією іноземних студентів. Обмін досвідом із міжнародними колегами сприяв поглибленню розуміння глобальних викликів у сфері інтеграції та адаптації іноземних студентів до нових умов. Учасники отримали нові інструменти та стратегії, спрямовані на інтеграцію іноземних студентів та персоналу до соціальної й культурної спільноти України та Європи, що дозволить підвищити привабливість українських університетів на міжнародному рівні.

Ця подія дала також потужний поштовх до ідей майбутніх проєктів, відкривши нові горизонти для учасників і їхніх установ.

Проєкт INTERADIS спрямований на інтеграцію іноземних студентів в український та європейський освітній простір через підтримку культурних, етнічних, соціальних та академічних цінностей. Основними цілями проєкту є розробка та впровадження Дорожньої карти для всебічної інтеграції та адаптації студентів, підвищення якості навчання та надання адміністративних послуг, підвищення кваліфікації персоналу українських закладів вищої освіти, створення толерантного багатокультурного середовища та поширення результатів проєкту серед українських ЗВО.

Нагадаємо, що у консорціумі проєкту INTERADIS є університети та установи із 5-ти країн: Нідерландська бізнес-академія (Нідерланди), Університет Фоджа (Італія), Східно-Баварський технічний університет Амберг-Вайден (Німеччина),  Консалтингова компанія HULTGREN (Німеччина), Університет імені Міколаса Ромеріса (Литва), Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича (Україна), Національний університет водного господарства та природокористування (Україна), Одеський національний політехнічний університет (Україна), Маріупольський державний університет (Україна), Сумський національний аграрний університет (Україна), Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна (Україна), Львівський національний університет імені Івана Франка (Україна), Український державний центр міжнародної освіти (Україна).