За посаду нового голови Студентського уряду ЛНУ ім. Івана Франка змагаються двоє студентів

Під час Конференції студентів Львівського національного університету імені Івана Франка, що відбулась 27 квітня 2016 року, претенденти на посаду голови Студентського уряду – голова студентської ради географічного факультету, студентка ІV курсу Яна Пекун і студент І курсу юридичного факультету Ростислав Кельман представили свої передвиборні програми.

Студентка географічного факультету Яна Пекун має на меті побудувати свою роботу на новій посаді на засадах прозорості й відкритості. За її словами, першочергового вирішення в Університеті сьогодні потребують проблеми, пов’язані з налагодженням комунікації та імплементацією вже напрацьованих механізмів протидії корупції, а також забезпечення студентів гуртожитками.

Серед основних завдань, які Яна планує реалізовувати, – захист прав та інтересів студентів, створення умов для особистісного становлення та розвитку молодих людей, які навчаються у ЛНУ ім. Івана Франка.

Також студентка має намір вдосконалити структуру Студентського уряду Університету. На її думку, варто створити креативний, інформаційний, благодійний, спортивний і правовий відділи. Яна переконана, що для налагодження ефективної роботи голова Студентського уряду має мати добру команду.

Серед ініціатив Яни Пекун, які вона запропонувала на розгляд учасників конференції, – створення сервісу подання електронних петицій на сайті Студентського уряду Університету, активна співпраця з університетськими ЗМІ та громадськими організаціями, налагодження культурних та освітніх зв’язків з іноземними вишами, а також організація благодійних заходів, лекцій, семінарів, конференцій тощо.

Презентуючи передвиборну програму, студент І курсу юридичного факультету Ростислав Кельман розповів про свій досвід громадської діяльності, яку він розпочав ще зі шкільних років. Ростислав був головою учнівського парламенту м. Львова, а згодом і Львівської області. 2013 року він представляв Україну на світовому учнівському форумі ООН у Нью-Йорку. З 2014 року Ростислав Кельман є президентом ГО «Європейська Молодіжна Асоціація».

Серед результатів проектної діяльності кандидата на посаду голови Студентського уряду Ростислава Кельмана – організація культурно-масових і благодійних заходів, зокрема студентські конкурси краси 2014-2016 рр. «Міс Львова», соціальний проект «Марафон миру», «Європа й Україна» та низка інших.

Ростислав має на меті зосередити увагу на вдосконаленні навчального процесу шляхом підвищення мотивації студентів щодо їхньої участі у всеукраїнських і міжнародних освітніх програмах та організації науково-практичних конференцій.

Ростислав Кельман також обіцяє сприяти розвитку активних студентських рухів: «Європейська весна», «Міс і Містер ЛНУ ім. Івана Франка», «Stud Awards».

Студент юридичного факультету планує реалізовувати благодійні проекти й акції, організовувати квести й інтелектуальні змагання, розвивати спортивний і туристичний напрями студентської активності, пропагувати здоровий спосіб життя.

Серед пріоритетних завдань, які ставить перед собою претендент на посаду голови Студентського уряду Ростислав Кельман, – налагодження ефективної співпраці з ВНЗ на всеукраїнському та міжнародному рівнях, створення «Євроклубу» й Інституту молодіжних омбудсменів.

Після обговорення програм претендентів на посаду голови Студентського уряду відбулось таємне голосування, у якому взяли участь понад 400 студентів Університету.