Звернення Ректора щодо підтримки проведення зовнішнього незалежного оцінювання

Зовнішнє незалежне оцінювання – без сумніву, один із найуспішніших освітніх проєктів, який створив рівні умови вступу до закладів вищої освіти для всіх українських абітурієнтів. Саме ЗНО подарувало мільйонам випускників шкіл безперешкодний доступ до вищої освіти завдяки здобутим знанням, зруйнувало корупцію при вступі, сформувало новий світогляд українського школяра. Прикметно, що реформу системи освіти і впровадження зовнішнього незалежного оцінювання ініціював Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, Міністр освіти і науки України, професор Іван Вакарчук.

Створення безпечних умов у пунктах проведення ЗНО – один з наших основних пріоритетів, адже ключовим принципом організації освітнього процесу, у тому числі й вступної кампанії, у період карантину є забезпечення здоров’я усіх його учасників і мінімізація ризиків розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19. Так, ми зобов’язані дотримуватися усіх необхідних протиепідеміологічних заходів відповідно до рекомендацій МОЗ України та  ВООЗ, проте ми не можемо і не маємо права скасувати чи заборонити ЗНО. Зовнішнє незалежне оцінювання неодмінно має відбутися з урахуванням усіх викликів, які диктує нам сьогодення.

Університет долучився до організації проведення Єдиного вступного іспиту та Єдиного фахового вступного випробування за технологією ЗНО при вступі до магістратури, і в цій ситуації готовий до співпраці з Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти задля успішного і безпечного проведення запланованих заходів.

Час, який ми переживаємо, є періодом непростих випробувань, які кожен з нас повинен пройти з честю і гідністю, адже саме від наших рішень сьогодні залежатиме завтрашнє майбутнє молодого покоління українських громадян. Саме тому академічна спільнота Львівського університету підтримує проведення зовнішнього незалежного оцінювання з дотриманням усіх необхідних протиепідеміологічних заходів.

 

Ректор                                                                            Володимир Мельник