22-23 січня у Словацькому технічному університеті у Братиславі відбулася продуктивна зустріч учасників міжнародного проєкту Erasmus+ NEXT- Цифрові трансформації для підтримки ринку праці наступного покоління. ЛНУ ім. І. Франка представив керівник проєкту від університету Іван Дияк, декан факультету прикладної математики та інформатики.

Метою проєкту є запровадження неформальної позашкільної освіти з питань цифрових навичок, м’яких навичок, психічного здоров’я та правових аспектів цифровізації для студентів; підготовка викладацького складу ЗВО з метою забезпечення студентів кваліфікованими тренерами, які можуть допомогти їм у неформальному навчанні; розробка інноваційних навчальних ресурсів відповідно до новітніх тенденцій у сфері цифрових технологій; посилення командної роботи студентів у рамках конкурсу проєктів командної роботи та цифрових навичок студентів через конкурс студентських проєктів; створення передових лабораторій в українських університетах для метаверсійних комунікацій.

“Наш університет прагне стати каталізатором інновацій та перетворень, і проєкт NEXT відображає нашу відданість розвитку студентської спільноти та підготовці майбутніх лідерів. Ініціатива з розвитку цифрових, м’яких навичок та психічного здоров’я є не лише академічним завданням, але й стратегічною важливістю для створення адаптивного, гнучкого та інноваційного середовища для наших студентів. Цей проєкт відзначається не лише як засіб підвищення академічного рівня, але й як ключовий компонент формування компетентного та готового до викликів сучасного суспільства випускника”, – зазначив проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Львівського університету Віталій Кухарський.

Однією з найцікавіших та важливих дискусій було обговорення навчальних ресурсів для цифрової освіти. Розглянутий широкий спектр питань включав не лише передові технології, такі як штучний інтелект і розширена реальність, але й м’які навички, етика та психічне здоров’я. Також активно обговорювали правові аспекти цифрових середовищ для забезпечення розуміння та захисту прав користувачів у цифровому світі.

Зустріч в Братиславі була не лише інформативною, а й надихаючою. Вона підтвердила, що проєкт NEXT є дійсно важливим кроком у зміцненні цифрової освіти та підготовці наступного покоління лідерів.