Львівський університет відвідав президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт

26 січня 2024 року в межах робочого візиту на Львівщину Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав президент Національного олімпійського комітету України, олімпійський чемпіон Вадим Гутцайт.

Упродовж свого перебування в Університеті Вадим Гутцайт зустрівся з Ректором Університету, членом-кореспондентом НАН України, професором Володимиром Мельником. У зустрічі також взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар та голова Відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області Юрій Турянський. Під час бесіди її учасники обговорили актуальні питання розвитку спорту в Університеті, а також питання реабілітації ветеранів війни та їхнє фізичне відновлення.

Опісля президент НОК України зустрівся зі студентами та викладачами Львівського університету, провідними тренерами та представниками Олімпійської ради Львівщини. Зустріч розпочали з виконання Державного Гімну України та Гімну Олімпійського комітету. Надалі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять Захисників та Захисниць України, які віддали життя, захищаючи Українську Державу від російських окупантів.

Ректор Володимир Мельник висловив вдячність українським воїнам за можливість працювати і  розвивати освіту, науку й культуру в Україні. Володимир Петрович наголосив на важливості гідної репрезентації України на міжнародній спортивній арені та важливості принципової позиції українських спортсменів у ставленні до росіян, зазначивши, що це – один із факторів опору проти впливу росії на світову політику.  «Ми живемо в час, коли спорт став не лише змаганням, але й складною політичною грою. І нашим завданням є докласти усіх зусиль, щоби різними способами зменшити авторитет росії у світі», — зазначив Володимир Мельник.

Звертаючись до студентської молоді, президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт зазначив: «Я пройшов довгий шлях життя у спорті. Ми – спортсмени і тренери – працюємо для Вас, щоб Ви зростали й розвивалися в Україні як спортивна, потужна й цілеспрямована молодь».

Під час зустрічі її учасників також привітали завідувачка кафедри фізичного виховання та спорту, професорка Оксана Шукатка і голова Відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області Юрій Турянський.

Упродовж заходу студенти Львівського університету поставили питання Вадиму Гутцайту, які стосувалися здебільшого розвитку спорту в Україні під час війни та перспектив використання спорту як інструменту для зміцнення національної єдності та підтримки військових зусиль.

На завершення зустрічі, Вадим Гутцайт вручив колективу Львівського національного університету імені Івана Франка в особі Ректора Володимира Мельника подяку за внесок у розвиток олімпійського руху. Разом з тим, голова НОК також відзначив іменними подяками викладачів кафедри фізичного виховання та спорту Львівського університету. Так, подяки за вагомий особистий внесок у розвиток олімпійського рух отримали:

• завідувачка кафедри фізичного виховання та спорту факультету педагогічної освіти, професорка Оксана Шукатка;
  • доцент кафедри фізичного виховання та спорту Араз Туваков;
  • старша викладачка кафедри фізичного виховання та спорту Любов Бенцак;
  • старша викладачка кафедри фізичного виховання та спорту Лариса Горлова;
  • викладачка кафедри фізичного виховання та спорту Віра Мудра;
  • старший викладач кафедри фізичного виховання та спорту Степан Матула.
Світлини: Юлії Гриценко Більше фото