Стартував третій етап міжнародного проєкту «Materials Science Ma(s)ters – developing a new master’s degree»

У Львівському університеті розпочалася реалізація третього етапу чотиристороннього міжнародного проєкту «Materials Science Ma(s)ters – developing a new master’s degree» в рамках програми ERASMUS+ (KA220 HED), співвиконавцями якого є викладачі та науковці хімічного факультету Університету та колеги з Польщі, Словаччини і Туреччини. 15-19 січня 2024 року відбувся черговий навчальний візит у Жилінський університет (Словаччина). Українська сторона була представлена керівником проєкту професоркою кафедри фізичної та колоїдної хімії Лідією Бойчишин, старшими науковими співробітницями цієї ж кафедри Іриною Марчук і Юлією Горбенко та доцентками кафедри неорганічної хімії Оксаною Зелінською та Оксаною Зарембою.

Програма тижневого візиту була насичена різноманітними освітніми заходами та пізнавальними екскурсіями. Під час семінарів і робочих нарад партнери ділилися найкращими напрацюваннями в галузі дидактики та методики викладання матеріалознавства і дотичних дисциплін, досвідом залучення сучасних інформаційних та комунікаційних технологій в освітній процес, зокрема відкритої системи управління навчанням Moodle, нейромереж (GPT, Perplexity тощо), обговорили головні аспекти імплементації майбутньої магістерської програми. Під час візиту Ірина Марчук представила звіт про забезпечення якості виконання проєкту, який базувався на зборі та аналізі відгуків партнерів-учасників проєкту щодо кількісної і якісної оцінки окремих заходів в межах навчального візиту та досягнутих результатів.

Учасники міжнародної зустрічі мали нагоду відвідати університетську бібліотеку, експозицію інтерактивних демонстрацій хвильових процесів «Land of Waves», а також ознайомитися з лабораторіями неруйнівних методів дослідження матеріалів та хімічного аналізу факультету механічної інженерії Жилінського університету. Родзинкою навчального візиту стала екскурсія на підприємство корейської автомобільної компанії KIA Motors Slovakia, яке функціонує на околицях м. Жиліна з 2006 року. Науковці мали можливість пересвідчитись, як знання в галузі матеріалознавства у поєднанні з сучасними технологіями використовуються у великосерійному виробництві. Візит підтвердив важливість співпраці між університетом і промисловістю .

Учасники проєкту повернулися з цінним багажем досвіду, який, безумовно, збагатить навчальну програму в галузі матеріалознавства та стане платформою для розбудови та зміцнення міжнародної співпраці.

Більше фото