У Львівському університеті стартувала традиційна ІТ-школа DES-2024

У Львівському університеті успішно розпочався ювілейний, п’ятий сезон DES – традиційної ІТ-школи, яка вже по-праву посіла важливе місце серед актуальних, інформативних та безкоштовних ІТ-можливостей для молоді. Упродовж 5 років DES (“Data Engineering and Security”) об’єднала довкола себе близько 3500 студентів та учнів, які не просто змогли здобути потрібні знання, познайомитися з галуззю, а також отримали можливість зав’язати корисні контакти для майбутніх стажувань та працевлаштування. Організатори школи, а саме: Центр маркетингу та розвитку Львівського університету спільно із авторами школи DES 2024 Романом Шуваром, Олегом Бугрієм та Петром Венгерським – переконані, що в непростих для держави умовах потрібно особливо підтримувати та розвивати такі проєкти, адже це прямий внесок у інтелектуальний потенціал молодого покоління та, відповідно, у технічний розвиток України.

Варто зазначити, що школа спеціалізується на таких ІТ-напрямках, як Python, Mobile/Web Development, Data Analysis, Data Science, Big Data, Machine Learning Basics, Cloud Services and Technologies, IoT, IIoT, AIoT, CyberSecurity та інші.

Цьогорічна DES-2024 вкотре здобула неймовірну популярність серед молоді: близько 900 учасників виявили бажання навчатися у ній. Також участь у події взяли провідні ІТ-компанії: офіційним партнером стала компанія NeuroForge; партнерами – компанії MindCraft.ai, SQUAD, ELEKS, SoftServe, N-iX; учасниками – Intellias, E-Docs, Uitware, Sigma Software University, Profisea, OTAKOYI, EPAM, GlobalLogic, Avenga; інформаційними партнерами –  Lviv It Cluster, Marketer та DOU. Також ми висловлюємо вдячність за підтримку таким ключовим інституціям, як Львівська міська рада, Львівська обласна військова адміністрація та Міністерство цифрової трансформації України. Міська, обласна та державна підтримка подібних проєктів є свідченням того, що Україна прагне поглиблювати та популяризувати розвиток ІТ-сфери, а також покладає великі надії на молодь у відбудові всіх сфер після нашої Перемоги!

Школа розпочала свою роботу в онлайн-форматі вітальних слів від представників освіти та ІТ-індустрії. Серед них були проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський, заступник голови ЛОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександр Кулепін, перший заступник міського голови – заступник міського голови з економічного розвитку Львівської міської ради – Андрій Москаленко, Co-Founder німецької ІТ-компанії NeuroForge – Martin Braun,  представник компанії ELEKS Олег Дугін, представниця компанії N-iX Наталія Соліна, TAC Director Softserve University Андрій Переймибіда, Керівник університетського напрямку Львівського ІТ Кластера Олег Леськів, декан факультету електроніки та комп’ютерних технологій Юрій Фургала, декан механіко-математичного факультету Ігор Гуран, Заступник декана з наукової роботи факультету прикладної математики та інформатики Віталій Горлач.

“Мені дуже приємно розпочинати цю знакову для Львівського університету подію, що вже вп’яте об’єднує сотні молодих людей, які готові переймати досвід від наших компаній-партнерів та творити ІТ-майбутнє держави. Найважливішим для нашого ЗВО є наші випускники, тож ми стараємося створювати максимум можливостей для того, щоб студенти ще на етапі навчання шукали свою кар’єрну траєкторію та вибудовували свій шлях у професії. Також усі ваші знання – це внесок у майбутнє нашої держави. Ми всі віримо, що перемога близько, але важливо також докладати зусилля до її настання. І саме ваші вміння у сфері розробки та кібербезпеки – це ваш інструмент проти ворога”, – зазначив проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Львівського університету Віталій Кухарський.

“Сьогодні такий час, коли люди згуртовуються, як тільки можуть. Я сподіваюсь, що під час цього курсу у вас буде багато можливості познайомитись між собою, адже будь-які зв’язки та кооперації роблять нас більш конкурентними та потужними на ринку. Можливо, хтось з вас вже завдяки своїм знання розробляє забезпечення для нашої перемоги, а, можливо, саме ця школа дасть вам поштовх вивчити ті технології, які надалі ви вміло застосуєте у волонтерстві. Хочу подякувати Львівському університету за цю ініціативу. Приємно бачити, що кількість учасників зростає щоразу зростає, і, на мою думку, зростає насамперед завдяки добрим відгукам від людей, які були у попередні роки і побачили, як тут круто, фахово та практично. Сьогодні бажаю молоді максимально отримати задоволення від цього проєкту, не боятися ставити питання, зав’язувати контакти чи шукати майбутні стажування у компаніях-партнерах. Вірю, що у вас все вдасться, а всі здобуті знання ви правильно застосовуватимете для розвитку нашої держави!” – привітав учасників Олександр Кулепін.

“Кожен із нас розуміє, наскільки багато сучасних рішень нам потрібно, аби ставати сильнішими в кожній із галузей та наближати перемогу.  Також ми розуміємо, що кваліфіковані спеціалісти не з’являються самі по собі – для цього потрібно працювати в реальних практичних умовах. Тому я дуже хочу подякувати за цю ініціативу Львівського університету та запевнити, що Львівська міська рада завжди готова вам допомогти у наданні майданчиків для практики вивченої під час цієї школи теорії. Ми маємо чимало нових проєктів для допомоги військовим та ветеранам цієї війни, тож, можливо, саме ваші знання вже незабаром стануть нам у нагоді для втілення важливих, соціально зорієнтованих ініціатив”, – зазначив Андрій Москаленко.

DES-2024 пропонує учасникам, серед яких студенти ІТ-спеціальностей та старшокласники, двотижневий інтенсивний курс, який включає лекції, практичні заняття, проєктні завдання та командну роботу під керівництвом досвідчених кураторів, а також змагання CTF, під час яких кожен охочий зможе позмагатися за першість.

Особливу увагу приділено старшокласникам, які отримають можливість ознайомитися із освітніми програмами ІТ-напряму у Львівському університеті. Це дозволить їм краще розуміти запит галузі та визначитися із своєю майбутньою кар’єрою.

Попри виклики, спричинені російським вторгненням, школа гарантує доступ до відеозаписів лекцій через платформу Moodle для того, щоб учасники могли переглядати матеріали у будь-який зручний для них час.

DES-2024 вже успішно розпочала свою роботу, і ми віримо, що ці два тижні навчання стануть важливим етапом у розвитку ІТ-кар’єри всіх учасників, а компанії-партнери надихнуть багатьох на майбутній вибір працевлаштування в області інформаційних технологій.

Більше фото