У холі Головного корпусу Університету відбудеться відкриття виставки “Воїни світла” Макса Вітика

Часом колір, форма чи погляд кажуть більше, ніж мільйони слів. Мистецтво вміє промовляти до нас тими фразами, яких мові не вистачає. Воно вміє доторкатися до тих струн нашої душі, які заховані десь глибоко за шарами людської суті.

А мистецтво волі й спротиву – воно ще більш тонке й глибоке, і кожен із нас його відчитує в координатах та емоціях пережитого в часи боротьби досвіду. Цикл картин “Воїни світла” Макса Вітика, що написаний після Революції Гідности 2014 року, зображує по-дитячому щирих істот, які уособлюють сторожу нашого спокою, світла та поєднують у собі символічні, фольклорні та релігійні риси. Для когось ці герої є казковими, химерними, для когось – метафоричними й глибокими.

«Коли я працював над серією Воїнів Світла, я думав про людей, яких бачив у Києві під час революції: відкриті, доброзичливі, нерозважливо хоробрі, наївні і чисті, майже як діти», – розповідає Макс Вітик, автор картин, українсько-американський художник і геолог, який народився у Львові, вивчав геологію у Львівському університеті, здобув науковий ступінь кандидата мінералогічних наук, тривалий час перебував у Канаді, США, Єгипті, Нідерландах, а з 2020 року постійно проживає і працює в Україні.

Запрошуємо академічну спільноту та всіх охочих львів’ян і гостей міста відвідати благодійну виставку картин Макса Вітика “Воїни світла”, яка відбудеться 11 жовтня у холі Головного корпусу Львівського національного університету ім. І. Франка, вул. Університетська,1.

Насправді мужні воїни, що захищають наше небо та боронять кордони, – вони теж люди зі щирими посмішками, глибокими поглядами й відкритими душами. Тож нехай виставка картин із серій “Воїни світла” вкотре нагадає нам, що за бронежилетами та обладунками наших воїнів світла заховані щирі серця, які так прагнуть нашої любові ❤️