Університетська спільнота провела в останню путь захисника України Михайла Гамкала

24 серпня – у День Незалежності України – в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбулася церемонія прощання з доцентом кафедри туризму географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, командиром механізованого взводу 63 окремої механізованої бригади, старшим лейтенантом Михайлом Гамкалом. Він загинув 18 серпня 2022 року в результаті важких поранень, отриманих під час ворожих обстрілів у с. Благодатне Миколаївської області.

Попрощатися з Михайлом Гамкалом прийшли бойові побратими, громадські активісти, львів’яни. Останню шану Героєві віддали представники академічної спільноти Університету – Ректор, студенти та колеги Захисника України.

Михайлові Зеноновичу було 45 років, 20 з яких він працював на географічному факультеті Львівського університету, досліджуючи туристично-рекреаційний потенціал Карпатського регіону та активні форми туризму. 28 лютого 2022 року Михайло Гамкало був мобілізований до лав Збройних сил України і до останнього подиху захищав нашу державу від російських окупантів.

Зі скорботним словом до тих, хто прийшов провести в останню путь Михайла Гамкала, звернувся Ректор Львівського Університету, професор Володимир Мельник. «Від імені академічної спільноти я схиляю голову перед світлою вічною пам’яттю про Михайла Гамкала. Сьогодні немає слів, щоб виміряти той чин, який здійснив наш колега. Він був гордою людиною: пишався, що має добрих батьків, які виховали його як свідомого українця, пишався своєю сім’єю – вірною дружиною, сином та донькою. Михайло разом зі своїми колегами творив новий європейський Університет, наповнюючи його духом патріотизму. Він був мужньою людиною, адже лише мужні люди свідомо беруть на себе відповідальність за майбутнє своєї держави. Глибоко символічно, що ми проводжаємо в останню путь захисника України у День Незалежності. Очевидно, минуть роки, допоки ми по-справжньому усвідомимо, що такі люди, як Михайло Гамкало, продовжуючи найкращі традиції борців за волю України, творять нову націю, яка базується на українських традиціях та європейських цінностях», – підкреслив Володимир Мельник.

Колеги пам’ятають Михайла Гамкала доброю і світлою людиною, яка любила мандрувати і пізнавати світ. Світлу пам’ять захисника України вшанував спогадами і щирими словами декан географічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Володимир Біланюк. «29 років тому Михайло переступив поріг географічного факультету, як студент, одразу ж згуртувавши навколо себе людей. Сьогодні з ним прощаються однокурсники, які зі зброєю в руках обороняють нашу державу. Прощається також і кафедра ґрунтознавства та географії ґрунтів, де Михайло сформував себе як науковець та успішно захистив кандидатську дисертацію. Але вабили його не ґрунти, а подорожі, тому Михайло обрав для себе кафедру туризму, яка теж сьогодні у скорботі. 20 років наш колега присвятив освіті і науці. На жаль, під його керівництвом не зміг захистити магістерську роботу Герой Небесної Сотні Ігор Костенко. Не зможуть під керівництвом Михайла захистити свої роботи і цьогорічні магістри. Сьогодні у скорботі і Чорногірський, і Дністерський стаціонари, куди на практику возив своїх студентів Михайло Гамкало. У скорботі – Чорногора і Свидовець, Бескиди і Горгани, Верховина і Буковина, всі пройдені і не пройдені Михайлом карпатські стежки. Але герої не вмирають! Настане час – і в селі Благодатне Миколаївської області сядуть за парти нової української школи діти, які у своїх підручниках прочитають про подвиг героя України – Гамкала Михайла Зеноновича», – зазначив Володимир Біланюк.

Також усім друзям і колегам, які прийшли попрощатися із загиблим воїном подякував батько захисника України – Зенон Гамкало. Він наголосив на тому, що Михайло дуже любив своїх студентів, любив мандрівки в гори, дослідження нашої природи, але понад усе – любив Україну і без вагань віддав життя за її незалежність.

Поховали Героя на Личаківському кладовищі.

Академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка висловлює щирі співчуття усім рідним, близьким та колегам Михайла Гамкала. Вічна пам’ять і слава Герою України!

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото