Відбулась І Міжнародна студентсько-аспірантська науково-практична конференція «Сучасні тренди в науці: міждисциплінарний підхід»

9 травня 2024 року у Львівському університеті відбулась І Міжнародна студентсько-аспірантська науково-практичній конференції «Сучасні тренди в науці: міждисциплінарний підхід». Захід організувало Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених ЛНУ ім. Івана Франка у співпраці зі Студентським науковим товариством «Кліо» факультету історії та міжнародних відносин Ужгородського національного університету, Студентським науковим історичним товариством Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Ініціативною студентською групою «Wing of changes UA».

Насамперед до присутніх звернувся проректор з наукової роботи Університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський. «Сьогоднішній форум має дуже широку тематику, адже охоплює суспільні, гуманітарні, природничі і технічні науки. Такі обговорення завжди є передумовою започаткування успішних міждисциплінарних проєктів, у яких беруть участь молоді вчені. Професійне зростання молодого науковця зі студентської лави, неперервне вдосконалення його професійної майстерності, забезпечення доступу до сучасного обладнання, до інформаційних ресурсів створюють умови для успішного розвитку технологій, створення нових знань, здійснення революційних відкриттів. Врешті все це сприяє зміцненню обороноздатності України та її відновленню. Маємо розуміти, що сучасні наукові завдання не можна вирішити в рамках однієї вузькоспеціалізованої сфери, тому на перший план виходять міждисциплінарні дослідження, відтак важливим є налагодження партнерських відносин між науковцями та науковими установами і впровадження спільних досліджень задля ефективного наукового прогресу», – підкреслив Роман Євгенович і розповів гостям Університету про історію та сучасну наукову діяльність ЛНУ ім. Івана Франка.

Також учасників заходу привітав Голова Наукового товариства Львівського університету Ростислав Клімов. «Cьогодні ми зібралися тут, щоб обговорити найактуальніші наукові теми сучасності, а також міжнародний підхід у вирішенні багатьох задач, що мають вагоме значення для подальшого розвитку суспільства. Не секрет, що світ сьогодення – це світ швидких змін. Щоб відповідати на виклики часу, ми повинні застосовувати різні міждисциплінарні підходи в наших дослідженнях. Міжнародний міждисциплінарний підхід – це не просто сучасний науковий тренд, але і стратегічний напрямок розвитку науки», – зазначив Ростислав Клімов.

Продовжилось пленарне засідання доповіддю студента Львівського університету Ігоря-Івана Проціва про поєднання археології та фізики, зокрема, використання магнітометра в пошуках археологічних пам’яток. А студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Ірина Дзюба розповіла про вплив штучного інтелекту на характер та динаміку російсько-української війни.

Надалі робота конференції тривала за чотирма напрямами: «Суспільні науки», «Гуманітарні науки», «Природничі науки», «Технічні науки». Так, під час наукового форуму молоді дослідники обмінювалися своїми напрацюваннями щодо переваг та недоліків онлайн-платформ для навчання, аналізу різних літературних та філософських творів, новітніх підходів до визначення ролі регіональних політичних процесів, загрози банкрутства українських підприємств в умовах війни, юриспруденції в час війни. Також науковці розмовляли і про аналіз динаміки зовнішньої торгівлі в Україні під час воєнного стану, вплив індустріальної революції на міжнародні відносини, напівпровідникові газові сенсори для систем медичної діагностики, вплив індикаторів на мікроорганізми тощо.

Загалом участь у конференції взяли понад 70 студентів з різних закладів вищої освіти України. По завершенню наукових дискусій усі учасники отримали відповідні сертифікати.

Світлини: Вероніки Пільгуй Більше фото