В Університеті відбувся тренінг, присвячений питанням мінної безпеки

9 травня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся тренінг «Мінна безпека в умовах воєнного стану» за участі працівників патрульної поліції. Захід був спрямований на підвищення рівня обізнаності студентів та викладачів у сфері мінної безпеки. Організатори зустрічі – Первинна профспілкова організація працівників Університету, Профком студентів Університету спільно з Управлінням патрульної поліції у Львівській області.

На початку зустрічі присутніх привітав проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, який зазначив, що цей тренінг продовжує співпрацю Університету з патрульною поліцією  у напрямку підвищення рівня свідомості та безпеки студентів і працівників Університету. Проректор додав, що питання мінної безпеки сьогодні є одним із ключових для кожного українця, тож інформацією на цю тему і правилами поведінки має володіти кожен.

Тематичну лекцію для студентів і працівників Університету провели старший інспектор відділу звʼязків з громадськістю Управління патрульної поліції у Львівській області Андрій Гермак та інспекторка цього ж відділу Марія Юзефів. Заняття складалося з чотирьох частин, в межах яких спікери поділилися інформацією про небезпечні місця, попереджувальні знаки, алгоритм дій при виявленні вибухонебезпечних предметів та вміння розпізнати вибухонебезпечні предмети. Зважаючи на те, що понад 10 років в Україні триває війна, потенційно заміновано близько 30% всієї території нашої держави, ведуться безперервні бойові дії на лінії фронту, а тилова територія України постійно обстрілюється ракетами та БПЛА, питання мінної безпеки є особливо актуальним.

Окрім теоретичної частини, за допомогою спеціальних муляжів Андрій Гермак розповів про типи вибухонебезпечних предметів, їх класифікацію, а також наочно показав якими вони бувають за формою та розмірами. «Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, які здатні за певних умов або при дії на них вибухати. Бувають сотні різних вибухонебезпечних предметів, але потрібно навчитися ідентифікувати ВНП за сукупністю різних ознак, адже за своєю формою та виглядом ВНП бувають як людський палець, а бувають як автомобільне колесо – від звичайного патрону до балістичної ракети», – наголосив спікер.

Завершився тренінг відповідями на запитання та жвавим обговоренням почутого й побаченого. Також усі охочі змогли розглянути муляжі й особисто переконатися в тому, що чимало з них у цивільному житті не привертають особливої уваги.

Нагадаємо, що 17 квітня 2024 року в Університеті відбувся тренінг «Безпека. Дорога. Життя» за участі працівників патрульної поліції, який був спрямований на підвищення рівня обізнаності студентів та викладачів у сфері безпеки дорожнього року.

Світлини: Юлії Гриценко Більше фото