В Університеті відбувся тренінг «Безпека. Дорога. Життя»

17 квітня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся тренінг «Безпека. Дорога. Життя» за участі працівників патрульної поліції. Захід був спрямований на підвищення рівня обізнаності студентів та викладачів у сфері безпеки дорожнього року. Організатори зустрічі – Первинна профспілкова організація працівників Університету, Профком студентів Університету спільно з Управлінням патрульної поліції у Львівській області.

Учасників заходу привітав проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, який зазначив, що сьогоднішній тренінг започатковує співпрацю з патрульною поліцією з метою сприяння підвищенню рівня свідомості та безпеки студентів і працівників Університету.

Тематичну лекцію для студентів і працівників ЛНУ ім. Івана Франка провели керівниця відділу звʼязків з громадськістю Патрульної поліції Марія Гримак, старший інспектор відділу звʼязків з громадськістю Андрій Гермак та інспектор відділу звʼязків з громадськістю Святослав Герчаківський.

Безпека — головне правило на дорозі. Дотримання правил дорожнього руху дозволяє виключити ймовірність аварійних ситуацій і зберегти людські життя. В межах лекції слухачі дізналися про штрафи за порушення правил дорожнього руху, а також Марія Гримак дала багато порад майбутнім водіям, застерегла про правопорушення та наслідки ДТП. Також лекторка детально розповіла про правила оформлення європротоколу, щоб студенти вміли правильно поводитися у випадку аварії. Поліціянти застерегли про користування телефоном за кермом, адже розмови по телефону стали причинами ДТП у 6,4% випадків – цей відсоток є найбільшим з-поміж причин ДТП. «Водіння — це як живий організм, де працюють правила дорожнього руху. Тому я закликаю не порушувати їх», — таким висловом підсумувала тренінг Марія Гримак.

Окрім теоретичної частини, поліцейські представили учасникам заходу спеціальні окуляри, які дозволяють  показати, як спотворено сприймає реальність водій у стані алкогольного сп’яніння. Студенти спробували приміряти такі окуляри й переконалися, що напідпитку за кермо краще не сідати.

Тренінг відбувався у режимі вільної комунікації, а завершилась зустріч жвавим обговоренням і запитаннями від учасників заходу, на які поліцейські надали вичерпні відповіді.

Додамо, що цей тренінг є першим у серії практичних тренінгів за участі представників поліції. Організатори зазначають, що вже незабаром відбудуться тематичні заняття зі студентами, викладачами та працівникам Львівського національного університету імені Івана Франка, які присвячені актуальним темам мінної безпеки, надання першої домедичної допомоги, громадській безпеці, протидії домашньму насильству тощо.

Світлини: Юлії Гриценко Більше фото