В Університеті вшанували пам’ять професора Любомира Сеника

17 квітня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся меморіальний захід, присвячений ушануванню пам’яті доктора філологічних наук, професора кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка, багаторічного директора Інституту літературознавчих студій Любомира Сеника.

Любомир Сеник відійшов у Вічність 17 квітня 2021 року на 91-му році життя. Він був доктором філологічних наук, професором, членом Національної спілки письменників України, дійсним членом Наукового товариства імені Шевченка, активним громадсько-політичним діячем.

За свій професійний шлях професор Любомир Сеник став знаковою постаттю українського літературознавства та критики другої половини ХХ – початку ХХІ ст., його авторству належить понад 450 наукових  праць, літературно-критичних статей, есе та книг, пройнятих глибоким почуттям патріотизму, любові до рідної землі та української національної культурної спадщини.

Науковець майстерно реалізовував себе й у галузі художнього слова: опублікував численні книги повістей і новелістики, лейтмотивом яких була героїчна боротьба УПА, психологічний аналіз нашого сучасника у складних обставинах становлення української національної держави, драматизм повсякденного людського буття, парадокси інтимної чуттєвості тощо. Як письменник і науковець, був відзначений численними преміями.

Під час меморіального заходу до присутніх звернувся декан філологічного факультету Роман Крохмальний. «Сьогодні минає третій рік, як у Вічність відійшов улюблений нами всіма Любомир Тадейович, тож маємо нагоду зібратися і згадати добрим словом хорошу людину, видатну особистість. Приємно, що на захід прийшли у колеги, і учні, і дочка Любомира Сеника. Він був і моїм вчителем та колегою, і я з приємністю розумію, що упродовж всіх років нашого знайомства Любомир Тадейович плекав у мені вміння щодня усміхатися долі. Його усмішка була завжди теплою і світлою, і, читаючи тексти професора, згадую її знову», – підкреслив Роман Крохмальний.

Також світлими спогадами про Любомира Сеника, його професійну діяльність, наукові зацікавлення поділилися і його колеги, зокрема, завідувач кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка Володимир Микитюк, письменник і науковець Богдан Дячишин, письменник, перекладач, професор кафедри класичної філології Львівського університету Андрій Содомора, провідна фахівчиня Інституту франкознавства, доцентка кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка Лариса Боднар та інші колеги, які мали нагоду досліджувати і пізнавати Слово разом із Любомиром Сеником. Науковці пригадали професійні миті, які пов’язують їх з Любомиром Сеником, та зауважили, що Він назавжди житиме в пам’яті усіх, хто його знав, як щира, усміхнена і талановита людина.