Відбулося засідання Вченої ради Університету

30 квітня 2024 року відбулося чергове засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. На початку засідання проректор з наукової роботи, академік НАН України, професор Роман Гладишевський та декан факультету міжнародних відносин, професор Маркіян Мальський від імені Вченої ради та Асоціації деканів привітали Ректора Університету, професора Володимира Мельника з обранням академіком Національної академії наук України.

Відповідно до порядку денного, Вчена рада затвердила Положення про Центри колективного користування і лабораторії, а також Положення про факультети Львівського національного університету імені Івана Франка. Окрім того, впродовж засідання члени Вченої ради заслухали й затвердили звіт про навчально-виховну та наукову роботу на факультеті педагогічної освіти та звіт про виконання ухвали Вченої ради про навчально-виховну та наукову роботу на факультеті управління фінансами та бізнесу, а також створили комісію для підготовки звіту про навчально-виховну та наукову роботу на кафедрі безпеки життєдіяльності.

Упродовж засідання Вчена рада прийняла рішення про скликання 8 травня 2024 року Конференції трудового колективу Університету, на порядок денний якої винесуть, зокрема, питання щодо погодження нової редакції Статуту Львівського національного університету імені Івана Франка.

Під час засідання проректор з наукової роботи Роман Гладишевський та очільник Науково-дослідної частини Іван Куньо розповіли присутнім про виконання Львівським національним університетом імені Івана Франка критеріїв міжнародних рейтингів. У доповіді йшлося, зокрема, про те, що Львівський університет займає 5 позицію у рейтингу ТОП-200 Україна. Основними показниками цього рейтингу є місця у рейтингах QS, Scopus, Webometrics, Times Higher Education, тож, покращуючи позиції у цих рейтингах, Університет автоматично просувається вгору. Окрім того, Іван Куньо наголосив на показниках, над яким потрібно працювати – репутація серед роботодавців, міжнародні наукові зв’язки, публікації в журналах, які індексуються у  наукометричній базі даних Scopus, збільшення частки публікацій у журналах Q1, Q2.

Згідно з рішенням Вченої ради, сьогодні у складі Науково-дослідної частини Університету створено Інститут фізичної оптики імені О.Г. Влоха, який здійснюватиме діяльність як науково-дослідний підрозділ за напрямками досліджень у галузі фізичної оптики, оптичного матеріалознавства й оптичного приладобудування. Нагадаємо, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 114-р від 13 лютого 2024 року прийнято рішення щодо реорганізації Інституту фізичної оптики імені О. Г. Влоха Міністерства освіти і науки України шляхом приєднання його до Львівського національного університету імені Івана Франка.

Традиційно в межах засідання Вчена рада прийняла рішення про присвоєння вчених звань науковцям Університету, затвердження навчальних планів та освітніх програм, створення спеціалізованих вчених рад для разових захистів дисертаційних робіт для здобуття ступеня доктора філософії, затвердила результати атестації наукових працівників Університету, затвердила й уточнила теми дисертацій та рекомендувала до друку наукові праці, а також наукову роботу до здобуття іменної стипендії Верховної Ради України для молодих учених-докторів наук.