Проєкт «Навчальний міст Хемніц – Львів 2.0.»: підсумки другого етапу реалізації і плани на новий етап 2024 року

У грудні 2023 року завершилася імплементація проєкту «Навчальний міст Хемніц – Львів 2.0.» у партнерстві з Хемніцьким технічним університетом (Німеччина). Проєкт відбувся в рамках програми Німецької служби академічних обмінів (DAAD) «Цифрова Україна» за підтримки Федерального міністерства освіти і науки Німеччини на базі Відділу міжнародних зв’язків Університету. Загальний обсяг фінансування проєкту за 2 роки реалізації (2022-2023) склав понад 330 тис. євро. Важливо, що проєкт «Навчальний міст Хемніц-Львів» продовжено ще на один рік із бюджетом майже 100 тис. євро. Підготовча робота вже розпочалася, а нова фаза проєкту передбачає цілу низку нових заходів у 2024 році. Таким чином, загальний бюджет проєкту за 3 роки –  понад 430 тис. євро.

Результатом реалізації проєкту за 2023 рік стали численні ініціативи. Зокрема, цьогоріч 60 студентів Львівського університету отримали онлайн-стипендії для забезпечення академічного успіху на загальну суму 48 тис. євро. Як і попереднього року, стипендіальна програма мала соціальний характер і була спрямована на підтримку тих студентів Львівського університету, які стали внутрішньо переміщеними особами внаслідок війни, втратили житло та членів сім’ї через активні бойові дії або зазнали інших матеріальних збитків. Варто зазначити, що на попередньому етапі (2023 рік) було виплачено 114 таких стипендій на понад 71 тис. євро. Таким чином, сумарні видатки на стипендійну програму склали майже 120 тис. євро, а стипендії отримали 174 студенти Університету різних факультетів.

Також в рамках проєкту було надано фінансову підтримку реалізації двох курсів з підвищення кваліфікації для викладачів Університету. Перша програма – «Англомовна академічна комунікація у міжкультурному контексті» (Professional Development Program English-language Academic Communication in the Cross-cultural Context) – відбулася у Львівському національному університеті імені Івана Франка на базі Центру англомовної академічної та крос-культурної комунікації факультету іноземних мов Університету. Учасниками, які успішно пройшли повний курс у період з 17 березня по 20 травня 2023 року, стали 40 викладачів Львівського університету та зовнішніх слухачів.

Друга програма під назвою «Як творити інклюзивне освітнє середовище?» була реалізована протягом 16-21 грудня 2023 року на базі Львівського університету і спрямована на підвищення рівня кваліфікації науково-педагогічних працівників з питань інклюзії, запровадження та поширення принципів інклюзивної освіти в ЗВО, а також покликана сприяти підготовці викладачів до роботи зі студентами з різними освітніми потребами. Успішно завершили навчання та отримали відповідні сертифікати 90 викладачів нашого Університету та зовнішніх слухачів.

Для студентів було запропоновано два курси підвищення кваліфікації, першим з яких став захід ProStudMobil – Student Mobility and Project Management Week. Упродовж тижня, з 6 по 10 листопада 2023 року, студенти поглибили свої знання про академічну мобільність, проєктний менеджмент та студентські можливості у Львівському національному університеті імені Івана Франка та за його межами. Успішно завершити програму курсу змогли 26 студентів Університету.

Навчання за сертифікаційною програмою «Культурний інтелект, міжособистісна комунікація та креативність в епоху штучного інтелекту» на базі Центру англомовної академічної та крос-культурної комунікації факультету іноземних мов Університету завершили 30 студентів Університету. Програма тривала з 17 листопада по 8 грудня 2023 року і мала на меті сприяти культурно-орієнтованому і націленому на гуманітарну складову розумінню комунікаційних процесів, креативних практик та майбутнього ринку праці зі залученням інструментів штучного інтелекту.

Також в рамках освітньої співпраці було ініційовано розробку двох нових навчальних курсів на економічному факультеті і факультеті іноземних мов та модернізацію чотирьох наявних курсів Львівського національного університету імені Івана Франка у співпраці з хемніцькими колегами.

Окрім того, протягом цілого року плідної співпраці між Львівським та Хемніцьким університетами, шестеро наших студентів та четверо аспірантів мали можливість пройти наукові стажування в партнерській інституції.

Численні результати проєкту стали не лише індикатором старанної роботи Львівського університету, але й є показником високого коефіцієнту довіри від міжнародних партнерів, що дозволяє з кожним роком виходити на нові терени міжнародної співпраці.

Щиро вдячні нашим німецьким колегам із Хемніцького технічного університету за підтримку та можливість втілювати такі освітньо й соціально важливі спільні ініціативи!