В Університеті презентували проєкт «Стартуємо стартапи. Молофактури»

8 травня 2024 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася презентація проєкту «Стартуємо стартапи. Молофактури», мета якого – сприяти молодіжним інноваціям і підприємництву,  а також покращенню їхніх софт- і хард-навичок у цих сферах. Презентацію проєкту в ЛНУ ім. Івана Франка організували за участі та підтримки економічного факультету та Відділу кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом.

Під час презентації проєкту до присутніх звернувся перший проректор Львівського університету Андрій Гукалюк. Андрій Федорович насамперед наголосив на важливості розвитку молодіжного підприємництва у теперішній час  та  наголосив на доцільності поєднання теоретичних і практичних навичок у реалізації таких ідей. «Завдяки участі у проєкті «Молофактури» наші студенти мають можливість в майбутньому започаткувати власний бізнес. Підприємництво – це саме та сфера, у якій багато молодих людей прагнуть реалізувати свій потенціал, однак не завжди у них достатньо рішучості здійснити перший крок у цьому напрямку. Оскільки сфера малого бізнесу сьогодні в Україні дуже затребувана, то одне із головних завдань проєкту – дати поштовх для розвитку молоді як майбутніх підприємців», – висловив переконання Андрій Гукалюк.

До вітальних слів, адресованих учасникам заходу, також долучився декан економічного факультету Ростислав Михайлишин, зазначивши, що реалізація проєкту для молодих підприємців відбувається за сприяння партнерів Львівського університету й спрямована на покращення практичних і теоретичних навичок студентської молоді у сфері започаткування бізнесу. «За сприяння Центру підтримки підприємництва Львівської міської ради сьогодні студенти Львівського університету, зокрема, економічного факультету, мають можливість дізнатися про проєкт «Молофактура», мета якого не лише освітня, але і має практичне значення, адже дозволяє залучити енергійних студентів із закладів вищої освіти з метою організації процесу підготовки різних бізес-проєктів. Успіху можна досягнути лише тоді, коли він підкріплений теоретичними знаннями і не обмежується на практиці. Це значно підвищує ефективність освітньої діяльності і дає значні результати. Тож запрошуємо усіх охочих випробувати свої сили у проєкті», ‒ закликав студентську молодь Ростислав Михайлишин.

Керівниця проєктів Центру підтримки підприємництва Львівської міської ради, програмна менеджерка проєкту «Львівські молодіжні мануфактури» Анна Чуба розповіла студентам про ціль проєкту ‒ зібрати команди серед студентів та студенток львівських закладів освіти, скласти разом з командами бізнес-моделі із запуску мануфактур на базі їхнього навчального закладу та надати значну фінансову підтримку для відкриття власної справи. «Підприємництво – це постійна систематична робота, яка потребує регулярної праці, правильної комунікації, аналізу ринку та потенційних клієнтів, щоб бізнес активно масштабувався і досягав поставлених смарт-цілей. Тому цей проєкт, який реалізовує молодіжна мережа центрів «Твори!», призначений для студентів закладів вищої освіти, студентів професійно-технічної освіти, коледжів й націлений на те, щоб «прокачати» у молоді «софт-скіллс», адже саме підприємництво розвиває 85% м’яких навичок, які допомагають людині досягти успіху в дорослому житті», – наголосила Анна Чуба й детально розповіла потенційним учасникам проєкту про умови участі та мотивацію до реалізації своїх задумів.

Зокрема, студенти отримали покрокову інструкцію, як саме відбуватиметься проєкт. Заповнити форму реєстрації можна за посиланням. Надалі учасники матимуть можливість пройти навчання з менторами під керівництвом Центру підтримки підприємництва Львівської міської ради та навчитись перетворювати свою ідею в бізнес-стратегію, формувати фінансовий та маркетинговий плани, створити команду та презентувати власний проєкт для бізнес-партнерів. Окрім того, Анна Чуба розповіла, як взяти участь в Ідеатоні, на якому відбудеться «прокачування» підприємницьких навичок. За результатами презентації проєкту учасники-переможці зможуть отримати фінансування у розмірі 7 000 доларів на розвиток власної справи, а також запустити свій бізнес на базі ЗПТО чи ЗВО! Реєстрація триває до 20 травня включно.

Додамо, що проєкт «Молофактури» втілюється в межах програми «Мріємо та діємо», яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX. Проєкт реалізовується «МолоДвіжЦентр.Львів» із мережі «Твори» в межах реалізації титулу «Львів — молодіжна столиця Європи’25».

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото