Адміністрація факультету журналістики поспілкувалася із абітурієнтами

15 травня 2020 року в рамках проведення серії заходів «Questions&Answers» відбулась онлайн-зустріч керівництва факультету журналістики з охочими вступати на бакалаврат та магістратуру факультету. Вже традиційно захід відбувся у форматі прямої трансляції в соціальній мережі «Facebook». Абітурієнти мали змогу попередньо надіслати запитання та отримати відповіді від декана факультету Івана Крупського, заступника декана з наукової роботи і навчально-методичної роботи Андрія Яценка та заступника декана з навчально-виховної роботи Ярослава Табінського.

Усіх глядачів привітав декан факультету журналістики, професор Іван Крупський. Він коротко нагадав імена видатних людей, які мали стосунок до Львівського університету, а також розповів про традиції та історію факультету журналістики. За його словами, інституційне становлення Львівської медійної школи бере свій початок ще з 1953 року. Саме  факультет журналістики Львівського університету та Інститут журналістики КНУ ім. Т. Шевченка до 1990 року були єдиними в Україні установами, де готували фахівців для всіх ланок ЗМІ. Також Іван Васильович зазначив, що зараз на факультеті працює 6 кафедр: телебачення і радіомовлення, мови в ЗМІ, української преси, нових медій, теорії і практики журналістики й зарубіжної преси та інформації.

Далі декан розповів про вихованців факультету, які сьогодні є творцями української журналістики. «Наші випускники мають професійну мовну підготовку та потужний багаж різноаспектних знань, які в сукупності дають їм можливість стати кваліфікованими працівниками у багатьох інформаційних галузях», – наголосив Іван Крупський.

Також Іван Васильович детально окреслив особливості вступу на магістрату у 2020 році. Він покроково пояснив процедуру реєстрації для складання ЄВІ та доповнив її переліком документів, які слід підготувати абітурієнтам. Окрім того, мова йшла про кількість бюджетних місць та можливість оплати навчання частинами.

Ярослав Табінський змотивував майбутніх студентів-контрактників, розповівши про умови переведення на вільні бюджетні місця упродовж бакалаврату. Також він ознайомив слухачів із діяльністю Фонду імені Катерини Ковшевич, який щосеместру обирає низку відмінників і надсилає їм стипендію для того, аби покрити оплату за піврічне навчання.

Надалі Ярослав Ігорович детально розповів про умови проживання студентів, пояснивши хто може претендувати на місця в гуртожитках Університету. «Насамперед ми пропонуємо житло тим, хто проживає за 100 і більше кілометрів від Львова. В наших гуртожитках переважає блокова система, є двомісні та тримісні кімнати», – зазначив Ярослав Табінський, а Іван Крупський додав, що тим студентам, яким не вистачить місця в гуртожитках ЛНУ ім. Івана Франка, пропонуватимуть житло від інших університетів Львова.

Андрій Яценко розповів про можливості саморозвитку й самовдосконалення, які мають студенти факультету, зазначивши, що чи не кожна кафедра має своє власне медіа, долучаючись до роботи яких, студенти можуть здобувати практичні навички та ознайомитись із безпосередньою роботою журналіста. Також він порадив абітурієнтам стежити за новинами на сайтах омріяних факультетів, адже таким чином «набагато краще сформується уявлення про життя кожної структури».

Основною частиною події стала безпосередня відповідь на запитання абітурієнтів, які надійшли на адресу організаторів заздалегідь. Переважно майбутніх студентів цікавили нюанси вступної кампанії, зокрема, творчий конкурс, який більше не відбувається. «Для вступу на бакалаврат потрібно лише скласти ЗНО із відповідних предметів, а для того, аби стати студентом магістратури – фахове випробування та ЄВІ», – пояснив декан факультету.

Також абітурієнти цікавилися предметами, які вивчають студенти-журналісти, можливістю перехресного вступу, програмами міжнародного обміну та перспективами працевлаштування після отримання диплому. Окрім запитань, що надійшли попередньо, адміністрація факультету розглянула і коментарі у чаті прямої трансляції. Таким чином усі глядачі мали змогу отримати якомога більше корисної інформації під час участі у QA-сесії.

Переглянути відеозапис трансляції можна за посиланням.