Бірмінгемський університет започаткував стипендію імені Майї Гарбузюк

З метою зміцнення співпраці між Бірмінгемським університетом та Львівським національним університетом імені Івана Франка в галузях театрознавства та шекспірознавства, Бірмінгемський університет заснував стипендію  для вшанування пам’яті докторки мистецтвознавства, декана факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка, професорки Майї Гарбузюк, яка передчасно відійшла у Вічність у серпні 2023 року.

Ініціатива спрямована на стимулювання академічної взаємодії між викладачами та дослідниками Шекспірівського інституту, факультету драми і театрального мистецтва Бірмінгемського університету та викладачами Львівського університету. Проєкт сприятиме розробці магістерської програми Львівського національного університету імені Івана Франка на досвіді Університету Бірмінгема та надасть підтримку дослідницьким ініціативам задля сприяння соціальному й економічному відродженню України.

Майя Гарбузюк була однією із засновників і перших викладачів кафедри театрознавства та акторської майстерності на філологічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка (1999 р.; від 2004 р. – на новоутвореному факультеті культури і мистецтв) і виховала не одне покоління театрознавців й акторів театру та кіно, під її керівництвом захищені кандидатські дисертації у галузі мистецтвознавства.

Завдяки послідовному дослідницькому інтересові до постколоніальних студій та шекспірознавчих студій Майя Володимирівна налагодила тісну співпрацю кафедри театрознавства та акторської майстерності Львівського університету з академічним і театральним середовищем Європи (насамперед Польщі та Великобританії) і США. Розпочата Майєю Гарбузюк співпраця – навіть після її трагічного передчасного відходу – триває: адже 24 серпня 2023 року Львівський університет відвідав директор Шекспірівського інституту Бірмінгемського університету Майкл Добсон, а днями Бірмінгемський університет започаткував стипендію імені Майї Гарбузюк.

Положення про порядок проведення конкурсу на отримання стипендії імені Майї Гарбузюк у галузі театральних студій та шекспірознавства від Бірмінгемського університету затвердили сьогодні, 1 лютого, на засіданні Вченої ради ЛНУ ім. Івана Франка. Відповідно до Положення, конкурс на отримання стипендії проводитиметься двічі на рік, упродовж січня-лютого та серпня-вересня кожного року.

Для участі у конкурсі потрібно подати заявку з описом пропонованого дослідницького проєкту, обраним місцем стажування (відділ драми і театрального мистецтва у Бірмінгемі або Шекспірівський інституту у Стретфорді-на-Ейвоні), зазначенням мети, цілей і програмних результатів проєкту. Попередній розгляд заявок здійснюватиме комісія у складі, визначеному наказом Ректора Університету, а остаточний розгляд заявок та визначення стипендіатів здійснюватиме комісія Бірмінгемського університету та Шекспірівського інституту.

Конкурс відкритий для викладачів та наукових співробітників різних факультетів Університету – факультету культури і мистецтв, філологічного факультету, факультету іноземних мов, а також для представників інших факультетів, які мають наукові досягнення у шекспірознавстві чи театрознавстві.

Для участі у конкурсі до 8 лютого 2024 року потрібно заповнити анкету.