Відбулося засідання Вченої ради Університету

1 лютого 2024 року відбулося засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. Розпочинаючи засідання, Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник вручив атестат професора докторові історичних наук, в.о. декана історичного факультету Русланові Сіромському. Опісля члени Вченої ради працювали над питаннями порядку денного.

Під час засідання Вчена рада розглянула питання про рекомендацію кандидатури до обрання дійсним членом НАН України, а також питання присвоєння вчених звань. Надалі проректор з наукової роботи, професор Роман Гладишевський  представив колегам звіт про наукову та інноваційну діяльність Університету у 2023 році. Роман Євгенович, зокрема, зазначив, що в Університеті виконують прикладні дослідження та експериментальні розробки оборонного призначення, продовжують фундаментальні дослідження за підтримки Міністерства освіти і науки України та Національного фонду досліджень України. Проректор представив також наукові напрями, за якими здійснюють дослідження, розповів про нові лабораторії, захисти дисертацій та публікаційну активність вчених Університету. Вчена рада затвердила звіт.

Зі звітом про навчально-виховну та наукову роботу на факультеті електроніки і комп’ютерних технологій виступив його декан Юрій Фургала. У виступі декана йшлося про освітню діяльність і наукову роботу на факультеті, національно-патріотичне виховання, творчу і культурно-просвітницьку роботу. Юрій Михайлович також представив інформацію про співпрацю з роботодавцями, міжнародну активність, інформаційні технології та інновації, промоцію та комунікацію, фандрайзинг і проєктну діяльність, матеріально-технічну базу і господарську діяльність. Разом з тим Юрій Фургала окреслив основні напрями і завдання факультету електроніки та комп’ютерних технологій. Після активного обговорення Вчена рада затвердила звіт.

Відповідно до порядку денного Вчена рада затвердила загальний ліміт стипендіатів, яким призначатиметься академічна стипендія, включно із академічною стипендією за особливі успіхи в навчанні, а також загальний ліміт стипендіатів-відмінників, яким призначатиметься академічна стипендія за особливі успіхи в навчанні. Згідно з рішенням Вченої ради, зважаючи на фінансування Університету, у відсотковому співвідношенні загальний ліміт стипендіатів становитиме 40%, ліміт стипендіатів-відмінників –  2%.

Упродовж засідання члени Вченої ради розглянули питання щодо створення комісії для підготовки питання про заснування «Алеї слави Героїв Університету» для вшанування Героїв, які віддали життя за незалежність України. Вчена рада також затвердила низку положень – Типове положення про факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, Тимчасове положення про публікування статей та тез доповідей, Положення про Лабораторію цифрових технологій в нафтогазовій геології Львівського національного університету імені Івана Франка, Положення про стипендію імені Майї Гарбузюк від Бірмінгемського університету.

Традиційно Вчена рада проголосувала за створення спеціалізованих вчених рад для разових захистів дисертаційних робіт для здобуття ступеня доктора філософії, затвердження й уточнення тем дисертацій, затвердження складу редколегій збірників наукових праць і рекомендувала до друку наукові праці.

Окрім того, члени Вченої ради заслухали спільне звернення Громадської ради, Первинної профспілкової організації працівників Університету, адміністрації та профспілкової організації працівників факультету електроніки та комп’ютерних технологій щодо можливості реалізації інвестиційного проєкту щодо будівництва багатоквартирного будинку, ґрунтуючись на попередньому позитивному досвіді інвестиційного проєкту зі спорудження багатоквартирного будинку за адресою вул. Величковського, 84.

Завершилося засідання затвердженням протоколів лічильної комісії щодо результатів таємного голосування, які присутнім представив голова лічильної комісії, в.о. декана історичного факультету Руслан Сіромський.

Світлини: Олега Вівчарика та Юлії Гриценко Більше фото