В Університеті провели майстер-клас із виготовлення Стрітенської свічки

1 лютого 2024 року напередодні величного свята Стрітення Господнього у Львівському національному університеті імені Івана Франка провели майстер-клас із виготовлення Стрітенської свічки для дітей працівників Університету. Провести майстер-клас запросили члена Об’єднання народних майстрів та художників-аматорів при Комунальному закладі Львівської обласної ради «Навчально-методичний центр культури і мистецтв Львівщини», народного майстра Володимира Мишолівського. Мистецьку зустріч організували Центр соціального розвитку та громадських ініціатив спільно з Первинною профспілковою організацією працівників Університету.

На початку заходу діток та їхніх батьків привітав проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар. «Вперше цього року ми святкуємо Стрітення Господнє за новим календарем –  так, як це було 100 років тому. Саме тому сьогоднішній захід надзвичайно актуальний, адже ми вшановуємо наші традиції, які змогли зберегти попри бажання ворога їх знищити», – зазначив проректор, додавши, що такі майстер-класи вже стали гарною традицією в Університеті і залишаються в пам’яті кожного учасника.

Перед тим як розпочати творчий процес, майстер Володимир Мишолівський розповів дітям історію Стрітенської свічки та її значення в українській культурі. Майстер наголосив, що свічка є невід’ємною частиною календарних обрядів українців: її можна побачити на різдвяному столі та у великодньому кошику. За словами майстра, особливою силою володіє Стрітенська свічка або «громовиця» – її освячують в день Стрітення Господнього (2 лютого) і, за повір’ям, вона може захистити від природніх лих та хвороб.

Дізнатися про техніку виготовлення Стрітенської свічки прийшли діти різного віку – від 5 до 15 років. Упродовж майстер-класу навіть наймолодші учасники активно взаємодіяли з майстром. Вони не лише уважно слухали інструкції, а й ініціювали діалог, ділилися своїми знаннями та власним досвідом у виготовленні свічок. І, звичайно, кожна дитина виготовила свою свічку.

«Рано чи пізно, ти, як старший, повинен передавати обряди та традиції молодшому поколінню. Приємно бачити, коли твоя робота недаремна і зусилля приносять плоди. Сьогодні мене особливо порадувала дівчинка, яка підійшла до мене після майстер-класу. Вона подякувала за можливість взяти участь у заході та розповіла, що тепер і сама може виготовляти стрітенські свічки. Це свідчить про те, що традиції живуть, переходять від покоління до покоління, і діти відчувають себе частиною цього дорогоцінного спадку», –  поділився Володимир Мишолівський.

На завершення майстер-класу всіх покликали до спільного фото, а згодом учасники мали можливість поспілкуватися із майстром, висловити свої враження та поставити додаткові запитання.

Світлини: Єгора Головешка Більше фото