Делегація Міжпарламентської ради Україна-НАТО  відвідала Львівський університет

В рамках робочої поїздки до Львова 23 вересня 2023 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідали члени Міжпарламентської ради Україна-НАТО. Зокрема, участь у візиті взяли співголови Міжпарламентської ради – Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко з українського боку та  Аудронюс Ажубаліс зі сторони країн-членів НАТО, а також народні депутати України та члени парламентів Латвії, Литви, Франції, Чехії, Норвегії, Ісландії, Польщі, Угорщини та Португалії.

Під час перебування в Університеті члени Міжпарламентської ради у Дзеркальній залі поспілкувалися зі студентами та працівниками ЛНУ ім. Івана Франка про перспективи інтеграції України у євроатлантичні структури, виклики, які пов’язані із цим процесом, та очікування, якими сповнене українське суспільство щодо західної допомоги нашій державі у час повномасштабної російської агресії.

Учасників зустрічі привітав Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. «Для нашої перемоги є визначальними три фактори: Збройні сили України, єдність українського народу і підтримка нашої держави цивілізованим демократичним світом. Академічна спільнота Львівського університету висловлює щиру вдячність за допомогу Україні від держав, які Ви представляєте і від НАТО загалом. НАТО – це наша гарантія на цивілізоване європейське майбутнє, і я впевнений, що після розмови зі студентами Львівського університету, Ви переконаєтесь у тому, що таку позицію поділяє і українська молодь», – зазначив Ректор і додав, що кожного дня, борючись за незалежність України, свої життя віддають українські воїні, серед яких і працівники, студенти та випускники ЛНУ ім. Івана Франка.

Після цього Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко подякував академічній спільноті Університету за можливість провести зустріч з українською молоддю та наголосив, що студенти – це люди, які завжди є там, де творяться важливі зміни. «В контексті повномасштабної агресії росії стосунки нашої держави з НАТО вийшли на абсолютно новий рівень, тож членство України у Північноатлантичному альянсі є лише питанням часу, про що ми сьогодні й будемо розмовляти детальніше зі студентами. Переконаний, що зустріч буде цікавою, а у майбутньому ці молоді люди, які сьогодні ставитимуть нам запитання, поповнять ряди нашої Міжпарламентської ради», – зауважив Олександр Корнієнко та розповів присутнім про історію та діяльність Міжпарламентської ради Україна-НАТО

Присутніх привітав співголова Міжпарламентської ради Україна-НАТО Аудронюс Ажубаліс. «Ми тут для того, аби висловити своє щире захопленнями українцями як нацією сильних вольових людей, які роблять все, аби зберегти незалежність своєї держави та мужньо протистоять ворогу. Безперечно, ми щиро співчуваємо великим втратам, які щоденно приносить війна, та водночас відчуваємо великий оптимізм, розуміючи, що українські воїни не здаються та не втрачають віри. Кожного дня Україна стає все ближчою до вступу в НАТО, адже Ви у цій війні боретесь за усіх нас», – зазначив Аудронюс Ажубаліс.

Надалі зустріч продовжилася у форматі розмови парламентарів зі студентською молоддю. Здебільшого студентів Університету, які сміливо ставили запитання представникам Міжпарламентської ради, цікавили терміни можливого ступу України до НАТО, можливість нового нападу росії на цивілізований світ після перемоги нашої держави у війні, гарантії безпеки для України, які може надати НАТО, та чимало інших аспектів потенційної інтеграції нашої держави у євроатлантичні структури.

Відповідаючи на запитання студентів, члени Міжпарламентської ради висловили свої переконання стосовно того, що Україна беззаперечно стане членом НАТО та переможе у війні, яку безпринципно розпочала росія. Також почесні гості зауважили, що на їхнє переконання Україна отримує від союзників достатньо зброї, аби не програти війну, але недостатньо для того, аби її виграти, тож питання збільшення обсягів військової допомоги є справді актуальним для того, аби наблизити мирне майбутнє Європи і світу. Втім в контексті розмови присутні обговорили і труднощі подальшої комунікації та будь-якої взаємодії з росією, які, зокрема, посиляться після перемоги України. Також представники Міжпарламентської ради Україна-НАТО наголосили на важливій ролі університетів у побудові успішного, прогресивного майбутнього.

На завершення зустрічі парламентарі, звертаючись до студентів, подякували їм за активну громадянську позицію, патріотизм та відчуття відповідальності за майбутнє своєї держави. А також побажали молоді плідно навчатися, здобувати важливі знання і вміння, не втрачати цінних можливостей та досягати успіхів на своєму життєвому шляху.

Після діалогу зі студентами та науковцями Ректор Львівського університету Володимир Мельник поспілкувався зі співголовою Міжпарламентської ради, Першим заступником Голови Верховної Ради України Олександром Корнієнком про важливість розвитку освіти та науки та спільні ініціативи влади й освітньо-наукового середовища для наближення вступу України у Північноатлантичний альянс та Європейський Союз.