Викладачі Львівського університету – учасники програми Teaching Online in Wartime and After (U-train)

14 вересня 2023 року на факультеті електроніки Львівського національного університету імені Івана Франка стартувала нова міжнародна модульна програма Teaching Online in Wartime and After (U-train), у якій беруть участь 45 викладачів Львівського університету. Проєкт реалізовується у співпраці з Департаментом комп’ютерних та системних наук Стокгольмського університету (Швеція), ГО «Українська система дистанційного навчання» та Університетом «Хазар» (Азербайджан).

У рамках нової інноваційної програми, на факультеті електроніки вже відбулося перше заняття із використанням штучного інтелекту у вищій освіті. Модератором заходу був професор кафедри комп’ютерних і системних наук Стокгольмського університету Хенрік Ханссон.

Із доповіддю «Chat GPT, що це? Як із ним працює Стокгольмський університет?» виступив доцент кафедри комп’ютерних і системних наук (DSV) у Стокгольмі Мартін Хенкель. Учасники програми також обговорили питання креативності підходів до навчання із використанням штучного інтелекту. Зокрема, із доповіддю «Творче використання ШІ у вищій освіті» виступив дослідник, педагог і розробник курсів, доктор філософії з когнітивної психології Андреас Ємштедт.

До обговорення питань, пов’язаних з використанням штучного інтелекту у вищій освіті, долучився доцент Львівського національного університету імені Івана Франка Олексій Кушнір, представивши колегам доповідь «Використання генеративного штучного інтелекту для розробки власного курсу на Moodle».

Під час заняття в рамках модульної програми Teaching Online in Wartime and After науковці також обговорили ефективність застосування штучного інтелекту в сфері освіти та навчання. Про це, зокрема, йшлося у доповіді азербайджанського дослідника Мохаммеда Алі Алкуди.

Окрім того, учасники проєкту працюють в середовищі MOODLE https://udl.org.ua/, щоб виконати низку завдань, підготувати план для розробки нового навчального модуля і впровадити його в свій курс у партнерстві з викладачами Стокгольмського університету. Програма розрахована на 180 академічних годин роботи, що дорівнює 6 ECTS за Європейською кредитною трансферно-накопичувальною системою.