Делегація Ukraine Art Aid Center відвідала Університет

21 вересня 2023 року в рамках робочого візиту до Львова Львівський національний університет імені Івана Франка відвідала делегація Центру допомоги мистецтву України (Ukraine Art Aid Center). Під час візиту учасники делегації ознайомилися з експозиціями музеїв Університету та обговорили з університетськими колегами можливості подальшої співпраці.

У складі делегації Ukraine Art Aid Center Університет відвідали доктор Йоганнес Натан та професор доктор Кіліан Хек, історик мистецтва доктор Антуанетта Фріденталь, а також випускниця програми «Управління всесвітньою культурою спадщиною UNESCO», координаторка Ukraine Art Aid Center Христина Анер. У зустрічі також взяв участь голова правління ГС «Західноукраїнська спілка музеїв» Ігор Тимець.

Зі сторони Університету колег привітали проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, в.о. декана історичного факультету Руслан Сіромський, заступниця декана історичного факультету Наталія Білас та в.о. декана факультету іноземних мов Любомир Бораковський.

Під час візиту гості ознайомилися із експозицією Музею історії Університету, що відображає динаміку розвитку нашої Alma Mater як освітнього, наукового та культурного центру. Так, директор  Музею історії Університету Юрій Гудима стисло, емоційно й цікаво розповів гостям про символіку і геральдику, традиції і нововведення, головні віхи і видатних постатей, відомих гостей і поважних почесних професорів, які творили і творять неповторну атмосферу ЛНУ ім. Івана Франка. Упродовж бесіди гостям також розповіли про інші університетські музеї та об’єкти, що мають статус Національного надбання України.

Проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар привітав гостей, подякував за допомогу, яку надає Ukraine Art Aid Center українським музеям у цей складний для України час, і розповів про міжнародну співпрацю Університету, висловивши сподівання, що вже незабаром Університет й Ukraine Art Aid Center укладуть угоду про співпрацю. Також Володимир Михайлович наголосив, що у час війни, загрози ракетних обстрілів і масштабних руйнувань, оцифрування документів, матеріалів фондів, колекцій та музейних експозицій набуває особливої ваги. Проректор висловив сподівання, що наступного разу делегація матиме достатньо часу, аби відвідати усі університетські музеї і фонди, побачити колекції та науково-дослідні установи Університету.

Заступниця декана історичного факультету з наукової і навчально-виховної роботи Наталія Білас подякувала за допомогу колегам у сучасних складних умовах, адже технічні засоби, якими забезпечує Ukraine Art Aid Center українські музеї, рятують унікальні артефакти, музейні чи архівні фонди, що їх доводиться переховувати від загрози бомбардування.

Надалі делегація відвідала Археологічний музей Університету, де його завідувач Ярослав Погоральський провів для гостей екскурсію. Колекція цього університетського музею складається з віднайдених і розкопаних студентами історичного факультету артефактів, що дають уяву про історію та динаміку заселення людей на західних теренах України від палеоліту до епохи пізнього середньовіччя.

Наступною локацією, яку відвідала делегація Ukraine Art Aid Center, стала Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка – найдавніша книгозбірня України. Особливе зацікавлення в гостей викликав фонд рукописних, стародрукованих і рідкісних книг Наукової бібліотеки Університету, що входить до переліку об’єктів, які визнані національним надбанням України. Також директор бібліотеки Олександр Седляр розповів про унікальність рукописних каталогів і книгосховища. На завершення експерти оглянули інкунабули, що зберігаються у відділі стародруків та рукописів імені Ф. П. Максименка

Додатково зазначимо, що Центр допомоги мистецтву отримує фінансову підтримку від  Повіреного Федерального уряду Німеччини  з питань культури та медіа і Міністерства закордонних справ Німеччини, що дає змогу передавати українським музеям гуманітарну допомогу.

Світлини: Юлії Гриценко Більше фото