День Абітурієнта на факультеті прикладної математики та інформатики

Вже понад два тижні в Університеті тривають дистанційні дні відкритих дверей. Декани факультетів, студентські лідери та представники приймальної комісії розповідають майбутнім абітурієнтам про організацію навчального процесу у Львівському університеті, студентське життя та актуальні новини щодо проведення вступної кампанії.

Сьогодні, 22 квітня, така зустріч з використанням платформи MOODLE відбулася на факультеті прикладної математики та інформатики. Зазначимо, що це один із перших в Україні та перший на західних її теренах факультет комп’ютерного профілю, який вже має свої сталі традиції. Зважаючи на популярність ІТ-напряму у світі і затребуваність ІТ-фахівців на ринку праці, факультет користується неабияким попитом серед абітурієнтів, тому дистанційно познайомитися з факультетом прикладної математики та інформатики зголосилося чимало охочих. Модерувала захід працівниця Відділу маркетингу та комунікації Марія Цінцадзе.

Привітав учасників вебінару декан факультету, професор кафедри прикладної математики Іван Дияк. Декан розповів майбутнім абітурієнтам про історію заснування факультету. Зокрема Іван Іванович зазначив, що саме у Львівському університеті у 1959 році була встановлена перша в Західному регіоні електронно-обчислювальна машина «Урал-1» і був організований обчислювальний центр. З того часу у Львівському університеті розпочався інтенсивний розвиток наукових досліджень в сфері прикладної математики, обчислювальної математики та інформатики. Декан запросив школярів стати студентами Львівського університету і приєднатися до креативної та ініціативної спільноти факультету прикладної математики та інформатики.

Заступник декана з наукової і навчально-виховної роботи, доцент кафедри інформаційних систем Віталій Горлач продемонстрував школярам презентацію про факультет і розповів про освітні програми, за якими здійснюють підготовку здобувачів вищої освіти – «014 – середня освіта (інформатика)», «113 – прикладна математика», «122 – комп’ютерні науки», «124 – системний аналіз» та «125 – кібербезпека». Віталій Михайлович показав школярам веб-сайт факультету, ознайомив з його основними рубриками, розповів про особливості навчання і наукової роботи.

Віталій Горлач поділився інформацією про програму подвійного диплому з Університетом Л’Аквіли (Італія). Львівський національний університет імені Івана Франка та Університет Л’Аквіли створили спільну магістерську програму в галузі прикладної математики. Програма передбачає дворічне навчання (по 1 році у кожному із ЗВО) зі взаємним зарахуванням отриманих кредитів. Після успішного завершення програми студент отримує два дипломи магістра – магістра прикладної математики з українського боку, та laurea magistrale in Engeneria mathematica – з італійського.

Віталій Михайлович розповів майбутнім абітурієнтам про змагання з програмування, творчі й інтелектуальні заходи, які відбуваються на факультеті. Окрім того, заступник декана зауважив, що факультет активно співпрацює з випускниками факультету, які часто очолюють найпотужніші в Україні ІТ-компанії і представляють Україну у провідних компаніях світу.

Золотий медаліст чемпіонату світу з програмування (2008), доцент кафедри прикладної математики Василь Білецький розповів учасникам вебінару про Коледж алгоритмічного програмування – першу в Україні школу мистецтва розв’язування алгоритмічно складних задач та вивчення структур даних. Василь Миколайович розказав про мету і завдання коледжу, конкурси, олімпіади і змагання, які він проводить. Василь Білецький зазначив, що коледж є відкритим для всіх зацікавлених – від школярів і до досвідчених програмістів. Василь Миколайович також розповів про платформу «Алготестер», дистанційно продемонструвавши, як сервер в режимі реального часу розв’язує конкретні задачі.

Освітню програму «Кібербезпека», розроблену спільно з Львівським ІТ-Кластером, презентував учасникам вебінару професор кафедри інформаційних систем Петро Венгерський. Петро Сергійович зазначив, що програма спрямована на підготовку висококваліфікованих фахівців, які здатні розробляти та використовувати сучасні методи та засоби захисту інформації. Окрім потужної теоретичної бази студенти мають можливість практикуватися у провідних ІТ-компаніях Львова, вивчаючи розробку комп’ютерних програм, інформаційну аналітику, безпеку інформаційних систем, фінансово-економічну безпеку, управління проектами та програмними комплексами.

Своїми враженнями від навчання на факультеті поділилася заступниця голови студентської ради Ірина Лавришин. Студентка розповіла про навчальний процес, проживання в гуртожитку, організацію дозвілля на факультеті. Ірина похвалилася й тим, що атмосфера на факультеті є дуже дружньою, викладачі лояльно ставляться до усіх потреб студентів.

Перед школярами також виступив випускник факультету прикладної математики та інформатики, співзасновник та технічний директор стартапу «AХDRAFT» Олег Заремба. «AХDRAFT» – юридичний стартап, який розробляє службу складання та узгодження юридичних документів. Випускник розказав про свій досвід участі у програмі «Erasmus Mundus», роботу у SoftServe, Booking.com. Олег поділився історією свого проекту від задуму до реалізації, розповів про перших клієнтів в України, три спроби потрапити в «Y Combinator» (американський бізнес-інкубатор, куди відбираються найбільш проривні та перспективні технологічні компанії з усього світу) та залучення інвестицій у розмірі більше мільйона доларів. Підсумовуючи, випускник підкреслив, що «хороша освіта надасть правильне мислення та вміння, аби досягнути успіху у своїй справі».

Відповідальний секретар приймальної комісії Юрій Еліяшевський ознайомив старшокласників з основними моментами вступної кампанії. Юрій Ігорович розповів про ймовірні терміни проведення вступної кампанії, які залежатимуть від дати завершення карантину і термінів проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Юрій Ігорович зазначив, якщо карантин закінчиться до 1 червня, то основна сесія ЗНО відбуватиметься упродовж 25 червня – 17 липня. Якщо ж карантин закінчиться до 1 серпня, то  проведення основної сесії ЗНО припаде на 17 серпня – 4 вересня.

До слова, кваліфіковану дистанційну консультацію щодо вступу до Університету можна отримати, надіславши свої запитання на електронну адресу pkunivlv@lnu.edu.ua або звернутися за контактними телефонами, розміщеними на сторінці приймальної комісії https://admission.lnu.edu.ua/admission-board/contacts.