Онлайн-знайомство з філологічним факультетом

В рамках циклу дистанційних зустрічей «Вступ – 2020 online» 22 квітня 2020 року на філологічному факультеті Львівського університету провели онлайн-зустріч з майбутніми абітурієнтами. Перед школярами виступили декан факультету, професор кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси Святослав Пилипчук, заступниця декана філологічного факультету з навчально-методичної роботи, доцентка кафедри українського прикладного мовознавства Ірина Кметь, голова профбюро студентів філологічного факультету Анна Жищинська, голова студентської ради Мар’яна Даниляк і відповідальний секретар приймальної комісії Юрій Еліяшевський. Модератором заходу була працівниця Відділу маркетингу та комунікації Анна Янчук.

До учасників вебінару звернувся декан факультету Святослав Пилипчук, який ознайомив майбутніх філологів з історією факультету, його основними досягненнями. Святослав Михайлович зазначив, що сьогодні у структурі факультету успішно функціонують дев’ять кафедр – кафедра загального мовознавства, кафедра польської філології, кафедра слов’янської філології імені професора Іларіона Свєнціцького, кафедра сходознавства імені професора Ярослава Дашкевича, кафедра теорії літератури та порівняльного літературознавства, кафедра українського прикладного мовознавства, кафедра української літератури імені академіка Михайла Возняка, кафедра української мови імені професора Івана Ковалика, кафедра української фольклористики імені академіка Філарета Колесси.

Святослав Пилипчук також розказав про освітні програми, за якими здійснюють підготовку бакалаврів. Це зокрема, «Українська мова та література», «Літературна творчість», «Прикладна лінгвістика», «Фольклористика», «Слов’янські мови та літератури (переклад включно): болгарська, польська, сербська, словацька, словенська, хорватська, чеська мова та література», «Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – болгарська мова та література», «Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська мова та література», «Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – сербська мова та література», «Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – словацька мова та література», «Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – словенська мова та література», «Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – хорватська мова та література», «Східні мови та літератури (переклад включно), перша – арабська мова та література», «Східні мови та літератури (переклад включно), перша – китайська мова та література», «Східні мови та літератури (переклад включно), перша – перська мова та література», «Східні мови та літератури (переклад включно), перша – японська мова та література», «Середня освіта (українська мова і література)».

Святослав Михайлович розповів про умови вступу на філологічний факультет, поділився інформацією про організацію навчального процесу, проходження практики, цикл вибіркових дисциплін, міжнародні програми для навчання студентів. Окрім того, декан зосередив увагу на наукових досягненнях викладачів і студентів.

Своїми міркування про реалізацію студентських планів і досвідом навчання на факультеті поділилася голова профбюро студентів філологічного факультету Анна Жищинська. Студентка розповіла молодшим колегам про нарахування стипендій, зокрема й соціальних. Анна також розказала школярам про умови проживання у гуртожитках Університету і роботу профспілкової організації, спрямовану на захист інтересів студентів.

Про роботу студентської ради факультету розповіла її очільниця Мар’яна Даниляк. Студентка презентувала учасникам вебінару інформацію про основні переваги навчання на філологічному факультеті, можливості реалізації наукового й творчого потенціалу, цікаві студентські проекти та ініціативи. Мар’яна також розповіла про мистецькі, благодійні і розважальні заходи, творчі вечори, які організовують на факультеті.

Заступниця декана з навчально-методичної роботи, доцентка кафедри українського прикладного мовознавства Ірина Кметь подякувала усім за участь у заході і запросила старшокласників до вступу на філологічний факультет, адже саме тут навчання є надзвичайно цікавим.

Школярі також мали можливість поспілкуватися з відповідальним секретарем приймальної комісії Юрієм Еліяшевським, який детально ознайомив їх з основними моментами проведення цьогорічної вступної кампанії. Юрій Ігорович наголосив, що зовнішнє незалежне оцінювання обов’язково відбудеться і саме за його результатами проводитиметься вступна кампанія і зарахування до закладів вищої освіти. Юрій Еліяшевський додав, що терміни вступної кампанії залежатимуть від дати завершення карантину. Відповідно до розроблених Міністерством освіти і науки України сценаріїв, проведення основної сесії ЗНО припадатиме на 25 червня – 17 липня або ж на 17 серпня – 4 вересня, залежно від дати завершення карантину. Юрій Ігорович додав, що кваліфіковану дистанційну консультацію щодо вступу до Університету можна отримати, надіславши свої запитання на електронну адресу pkunivlv@lnu.edu.ua або звернутися за контактними телефонами, розміщеними на сторінці приймальної комісії https://admission.lnu.edu.ua/admission-board/contacts.