На біологічному факультеті відбулася дистанційна зустріч з абітурієнтами

Цьогоріч старшокласники та їхні батьки мають чудову нагоду познайомитися з факультетами Львівського університету, не виходячи з дому. Впродовж квітня Університет проводить Дні Абітурієнта у дистанційному режимі, відтак з допомогою технічних засобів школярі можуть отримати онлайн-консультацію щодо вступної кампанії, поставити запитання представникам факультетів, поспілкуватися зі студентами і дізнатися цікаву й актуальну інформацію про факультет, на який бажають вступати.

Сьогодні, 21 квітня, відбулося онлайн-знайомство абітурієнтів з біологічним факультетом. Зі школярами поспілкувалися декан факультету, доцент кафедри зоології Ігор Хамар, голова студентської ради Діана Луцьович, голова профспілкової організації студентів біологічного факультету Тетяна Грицан, випускники факультету Сергій Чорний, Максим Кіцера, Василина Струс, а також відповідальний секретар приймальної комісії Юрій Еліяшевський. Модерувала захід працівниця Відділу маркетингу та комунікації Марія Цінцадзе.

Декан факультету Ігор Хамар привітав учасників вебінару і коротко ознайомив їх з історією факультету та його сучасністю. Ігор Степанович зазначив, що сьогодні у складі факультеті функціонують дев’ять кафедр –  біофізики та біоінформатики, біохімії, ботаніки, генетики та біотехнології, екології, зоології, мікробіології, фізіології людини і тварин, фізіології та екології рослин. Декан також розповів про наукові об’єкти, які є національним надбанням України. Зокрема, Ігор Хамар розказав про найстаріший в Україні Гербарій, заснований ще у 1783 році, Зоологічний музей Львівського національного університету імені Івана Франка, колекції якого налічують понад 180 тис. експонатів, Колекцію культур мікроорганізмів-продуцентів антибіотиків, і, звичайно, Ботанічний сад Львівського університету, заснований у 1852 році. Ігор Хамар також продемонстрував учасникам вебінару презентацію про діяльність факультету, детально ознайомив майбутніх абітурієнтів з освітніми програмами, за якими здійснюють підготовку студентів, розповів про особливості навчання і проходження практики на факультеті. Декан додав, що попри активну навчальну й наукову роботу, особливу увагу на факультеті приділяють культурно-просвітницькій сфері та національно-патріотичному вихованню молоді.

Про студентське життя і молодіжні ініціативи колегам розповіла голова студентської ради Діана Луцьович. Студентка наголосила, що атмосфера на факультеті є надзвичайно сприятливою для навчання, адже увесь викладацький склад допомагає першокурсникам у період адаптації. Діана розказала про творчі заходи і благодійні акції, які організовують на факультеті.

З перевагами навчання на біологічному факультеті школярів ознайомила голова профспілки студентів-біологів Тетяна Грицан. Студентка відзначила, що навчальний процес є надзвичайно цікавим, адже студенти забезпечені сучасним науковим обладнанням для кращого засвоєння матеріалу. Тетяна підкреслила, попри активну наукову діяльність, на факультеті постійно організовують літературні вечори, різноманітні флеш-моби і тренінги.

Про свій досвід навчання на біологічному факультеті і перспективи працевлаштування розповіли також випускники. Зокрема, випускник факультету Сергій Чорний, який зараз працює в Амстердамському університеті (Нідерланди), наголосив, що біологічний факультет Львівського університету готує фахівців широкого профілю, адже на факультеті викладають чимало дисциплін, які дають змогу студентам займатися грандіозними дослідженнями. Випускник підкреслив, що біологія сьогодні важлива, як ніколи, адже – це і вивчення мікроорганізмів, і формування імунітету, і дослідження вірусів.

Про навчання і роботу у Ґрацькому університеті імені Карла Франца (Австрія) розповів випускник факультету Максим Кіцера. Він також додав, що біологічна освіта сьогодні є дуже актуальною, зважаючи на світову ситуацію з пандемією, а біологічний факультет Львівського університету дає студентам хорошу теоретичну базу і практичну підготовку.

Випускниця факультету, завідувачка еколого-гідробіологічної лабораторії Шацького біолого-географічного стаціонару Василина Струс розповіла про своє теперішнє стажування в Університеті Коннектикуту (США), зазначивши, що «біологічний факультет – це хороший старт для втілення Ваших мрій».

З особливостями цьогорічної вступної кампанії учасників вебінару ознайомив відповідальний секретар приймальної комісії Юрій Еліяшевський. Юрій Ігорович розповів про ймовірні терміни проведення вступної кампанії, які залежатимуть від дати завершення карантину і термінів проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Юрій Ігорович зазначив, якщо карантин закінчиться до 1 червня, то основна сесія ЗНО відбуватиметься упродовж 25 червня – 17 липня. Якщо ж карантин закінчиться до 1 серпня, то  проведення основної сесії ЗНО припаде на 17 серпня – 4 вересня. Згідно зі сценаріями, напрацьованими Міністерством освіти і науки України, початок навчального року для студентів першого курсу розпочнеться відповідно 15 вересня або 2 листопада.

Нагадаємо, що кваліфіковану дистанційну консультацію щодо вступу до Університету можна отримати, надіславши свої запитання на електронну адресу pkunivlv@lnu.edu.ua або звернутися за контактними телефонами, розміщеними на сторінці приймальної комісії https://admission.lnu.edu.ua/admission-board/contacts.