У Львівському університеті розпочався навчальний семестр

Майже рік Українська Держава намагається жити й повноцінно функціонувати в умовах війни. Львівський університет – не виняток: пам’ятаючи про свою основну – освітньо-наукову – місію, наша Alma Mater відчинила двері перед студентами: 14 лютого 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка стартував освітній процес.

Відповідно до Наказу Ректора № 5784 від 30 грудня 2022 року навчання студентів відбуватиметься у змішаному та дистанційному форматах. Так, студенти ОР «Бакалавр» (1-4 курси) навчатимуться у змішаному форматі по 4 червня. Також до 4 червня, але у дистанційному форматі, навчатимуться студенти-магістри першого курсу. Натомість навчальний семестр для студентів ОР «Магістр» (2 курс, 1.9 р.) триватиме до 17 травня 2023 року – також у дистанційному форматі.

Голова Первинної профспілкової організації студентів Університету Микола Спересенко переконаний, що такий формат навчання дозволяє не лише забезпечити якість освітнього процесу, а й гарантувати безпеку для студентів, які навчаються очно. «Сьогодні наше студентство у рідній Alma Mater може почувати себе надійно, як вдома, оскільки нашому Університету вдалося за відносно короткий проміжок часу обладнати укриття в усіх навчальних корпусах та гуртожитках, знайти необхідні генератори і технічне забезпечення, відкрити пункти незламності, – ділиться Микола Спересенко. – Практичні та лабораторні заняття в очному форматі дозволяють набувати необхідних професійних компетентностей, налагоджувати ефективну взаємодію студентів та викладачів, здобувати потрібні soft skills, які пропонує університетське середовище, а найголовніше – відбувається соціалізація особистості та формування громадянської ідентичності студента. Ми беремо активну участь у громадському житті, розвиваємося та добре вчимося, тим самим зміцнюючи потенціал держави у такий непростий час».

Важливо, що для максимально безпечних умов здобуття освіти у всіх навчальних корпусах Львівського університету обладнані найпростіші укриття. Серед найновіших досягнень у цій сфері – облаштування та адаптація під найпростіші укриття підвальних приміщень у навчальному корпусі Університету на вулиці Фредра, що дасть змогу розширити освітні можливості студентів факультету культури і мистецтв, а також дозволить Шаховому клубу Університету проводити заняття й турніри.

Також колектив Університету докладає максимальних зусиль для забезпечення безперебійності освітньо-наукового процесу в умовах проблем, пов’язаних з енергетичною системою України. Так, корпуси Університету, які мають власні котельні, оснащені генераторами різної потужності, що дозволяє  продовжувати комфортне навчання в умовах відключень електроенергії.

«Попри те, що майже рік ми живемо в умовах війни,  якість освітнього процесу залишається ключовим пріоритетом діяльності Університету. Водночас з неабиякою відповідальністю Університет підходить до питання безпеки усіх учасників освітнього процесу. Сьогодні перед нами постають все нові виклики, які, переконаний, ми спільно подолаємо, адже окрім навчання і роботи, усі ми забезпечуємо надійний тил нашим Захисникам», – ділиться перший проректор Університету Андрій Гукалюк.

Бажаємо усім нашим студентам вдало розпочати навчальний семестр, опанувати нові навички і досягнути усіх запланованих цілей, адже освічені громадяни – окраса Батьківщини.

Світлини: Юлії Гриценко та Олега Вівчарика Більше фото