Завдяки ініціативі Ботанічного саду Ягеллонського університету Ботанічному саду ЛНУ ім. Івана Франка придбали потужний генератор

Нещодавно колеги із Ягеллонського університету (Польща) ініціювали збір коштів та придбали генератор для потреб Ботанічного саду Львівського національного університету імені Івана Франка. Закупівлю організували директор Ботанічного саду Ягеллонського університету Міхал Венгрин і декан біологічного факультету польського ЗВО Йоанна Залевська-Галош. А до збору коштів долучилися колеги-науковці, приватні особи, організації та установи з усієї Польщі: Кракова,  Вроцлава, Варшави, Любліна та інших міст, містечок і сіл.

«Кризова ситуація в Україні також впливає на природну спадщину. Військові дії та напади росії на цивільні та інфраструктурні об’єкти в Україні спричиняють тривалий дефіцит постачання електроенергії. Ботанічний сад Львівського університету колекціонує стародавні тропічні та субтропічні рослини, деяким з яких понад 130 років (Agathis brownii, Araucaria bidwilii та інші). Електроенергія необхідна для роботи систем управління, які підтримують відповідну температуру в теплиці. Піддавання зразків тропічних видів рослин тривалим перепадам температури є для них прямою загрозою, без обігріву ці екземпляри не виживуть!» – зазначив Директор Ботанічного саду Ягеллонського університету Міхал Венгрин, закликаючи колег долучитися до збору коштів на придбання генератора для Ботанічного саду Львівського університету.

Завдяки старанню колег із Польщі та їхньої академічної спільноти, а також жертводавців, установ та організацій вдалося зібрати 26 842 злотих. Ці гроші використали для придбання 12-кіловатного (15 кВА) генератора Barracuda Diesel 12000 Silent з посиленою фазою 230 В AVR. З огляду на часті перебої в електропостачанні отриманий пристрій дозволить підтримувати в оранжерейно-тепличному комплексі Ботанічного саду Львівського університету, у випадку аварійних відключень, сталу температуру, що вкрай важливо для збереження тропічних і субтропічних рослин.

8 лютого директор Ботанічного саду Ягеллонського університету особисто взяв участь у транспортуванні генератора до Львова, а, відвідавши оранжерейний комплекс, висловив своє захоплення колекціями тропічних і субтропічних рослин Ботанічного саду Львівського університету. Також Міхал Венгрин передав слова підтримки нашим колегам від усіх, хто долучився до пожертвування.

«Хочу підкреслити, що працівники Ботанічного саду у Львові – дивовижні люди, які із захопленням піклуються про колекції рослин, що є свідченням нашої спільної польсько-української історії на площині ботаніки, садівництва та медицини. При цьому – дуже скромні люди, які не хизуються своїми досягненнями, тому я зроблю це за них, бо вони того варті. Шановний директоре Андрію Прокопів, у вас чудовий Ботанічний сад. Слава Україні!», – написав на своїй сторінці у Facebook Міхал Венгрин, поділившись світлинами з Ботанічного саду ЛНУ ім. Івана Франка.

Також директор Ботанічного саду Ягеллонського університету зазначив, що на цьому допомога не завершується і у планах польських партнерів придбати ще два генератори, збір коштів на які триває.

Львівський університет висловлює щиру вдячність польським колегам за допомогу у складний час боротьби з російським агресором. Спільними зусиллями ми не дозволимо ворогу знищити нашу науку, культуру, історію та наше майбутнє. Разом – до перемоги!