Доцентка факультету журналістики Галина Яценко перемогла у Всеукраїнському літературному конкурсі «Богуславська мініатюра» та у IV Літературному конкурсі імені Івана Дубинця

Переможців IV Літературного конкурсу імені Івана Дубинця оголосили у Медвині під час урочистостей до 105-ї річниці Медвинського повстання. Участь у конкурсі взяли письменники з 18 областей України, які подали історичні оповідання, присвячені антибільшовицькому повстанню в Медвині, яке відбулося у 1919‒1922 роках. Повстання селян у Медвині та навколишніх селах на Богуславщині – це опір більшовицькій окупації, його кульмінацією стало проголошення Медвинської республіки, а саме повстання було жорстоко придушене каральними загонами. Організатори конкурсу Український інститут національної пам’яті, Національний музей Революції Гідності, освітня ініціатива «Медвин. Повстання», ГО «Молодь в тренді», Музей історії Богуславщини та члени журі наголошують, що Літературний конкурс імені Івана Дубинця покликаний зберегти історичну пам’ять про визвольний рух у Медвині, а також про його літописця, відомого політичного діяча, журналіста, автора книги «Горить Медвин».

Галина Яценко отримала найвищу кількість балів від журі за історичне оповідання «Радуйся, Маріє…» та стала переможницею конкурсу. «Ця перемога для мене особлива у багатьох аспектах, адже Літературний конкурс імені Івана Дубинця – це про формування нашої історичної свідомості, збереження для наших нащадків правди про важливі моменти української історії, про волелюбність і незламність українців, про те, що кров і жертва наших минулих поколінь та славних українських воїнів сьогодні не даремна. Над оповіданням «Радуйся, Маріє» я працювала дуже скрупульозно: вивчала феномен Медвинського повстання, читала мемуари Івана Дубинця, проживала цю історію крізь призму сьогодення, адже Медвинське визвольне змагання ще актуальніше у часи російсько-української війни. До того ж дуже люблю працювати у жанрі історичної прози, який дає змогу у художню канву вплітати достовірні історичні факти, аби читач отримував не лише естетичну насолоду, а й доповнював корпус знань з історії України. Але насамперед «Радуйся, Маріє…» про помсту, пам’ять і перемогу: помсту за сплюндровані життя, пам’ять про подвиг українців, перемогу тендітної жінки над ворогом. Хочу, щоб моє оповідання додавало віри  кожному з нас у нашу Нездоланність і Переможне завтра», ‒ ділиться враженнями Галина Яценко.

Перемогу у Всеукраїнському літературному конкурсі «Богуславська мініатюра» Галині Яценко принесла мініатюра «Incognito», яка була присвячена, як і сам конкурс, 139-річниці переїзду Марко Вовчок у Богуслав. «До перемоги мене привели читачі конкурсних творів, адже доволі непросто у 1390 символів вмістити частинку життя української письменниці. Тішуся, що мені це вдалося і я змогла пошанувати нашу славетну Марію Вілінську», ‒ розповідає доцентка факультету журналістики.

Щиро вітаємо Галину Володимирівну з новими вагомими літературними здобутками й бажаємо ще більше перемог, які примножують славу України і Львівського університету!