Доцентка кафедри механіки механіко-математичного факультету Наталія Яджак отримала дослідницький грант Європейського Союзу

Доцентка кафедри механіки механіко-математичного факультету Наталія Яджак отримала стипендію в рамках європейської програми Марії Склодовської-Кюрі для України (MSCA4Ukraine) для проведення досліджень на кафедрі металевих матеріалів у Байройтському університеті (Німеччина).

Програма Марії Склодовської-Кюрі (MSCA) – провідна програма Європейського Союзу для надання грантів докторантам та аспірантам. Метою програми є сприяння розробці передових наукових досліджень та інновацій, а також розвитку навичок і знань дослідників.

У рамках програми Марії Склодовської-Кюрі минулого року розроблена спеціальна програма MSCA4Ukraine, спрямована на підтримку дослідницьких проєктів українських науковців у європейських академічних та неакадемічних установах. Програма MASC4Ukraine координується консорціумом у складі Університету Мейнут (Ірландія), Фонду Олександра фон Гумбольдта (Німеччина) та Європейської асоціації університетів. Важливою ціллю програми MSCA4Ukraine є «зміцнення українського університетського та науково-дослідницького сектора, його співпраці та обміну з міжнародною науковою спільнотою».

Оцінювання заявок проводилося Фондом Олександра фон Гумбольдта, який понад 70 років є однією з найбільших організацій, що фінансують наукові дослідження в Німеччині та Європі. Окрім якості дослідницького проєкту та професійного досвіду кандидатів, при оцінці заявок бралися до уваги також напрям досліджень кафедри, програми підвищення кваліфікації та наявність програми підтримки дослідників в університеті. Серед затверджених проєктів Німеччина посіла перше місце з 20,6% проєктів. При цьому в Німеччині були профінансовані лише два проєкти в галузі інформатики та інженерних наук, один з них – в Університеті Байройта. Дворічна стипендія охоплює наукову та навчальну діяльність, а також дає можливість удосконалювати методологічні та викладацькі навики.