Відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих учених «Державне й муніципальне управління у XXI столітті: організаційно-економічні, правові та інформаційні аспекти»

27 квітня 2023 року на базі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась ІІ Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих учених «Державне й муніципальне управління у XXI столітті: організаційно-економічні, правові та інформаційні аспекти». Конференція проходила у змішаному форматі.

Партнерами конференції були Національний університет «Чернігівська політехніка», Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова, Центральноукраїнський національний технічний університет, Волинський національний університет імені Лесі Українки, Міжнародний європейський університет, Чернігівський інститут інформації, бізнесу і права Закладу вищої освіти «Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая». Співорганізатори та учасники конференції: Міжрегіональне управління НАДС України у Львівській та Закарпатській областях, Львівське регіональне відділення Асоціації об’єднаних територіальних громад, Асоціація місцевих рад «Ради Львівщини», Навчально-наукова лабораторія дослідження проблем публічного адміністрування та децентралізації влади Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук України.

Конференцію проводили за підтримки та участі міжнародних партнерів: National Academy of applied sciences in Przemyśl (Poland), Ivan Paul II Catholic University of Lublin (Poland),  Estonian Business School (Estonia), Sokhumi State University (Georgia).

Наукове зібрання було присвячене актуальним проблемам теорії та практики публічного управління і адміністрування, питанням залучення здобувачів вищої освіти до наукових досліджень, визначення векторів поєднання зусиль академічної спільноти з прогресивною молоддю і молодими вченими, сприяння пошуку спільних ефективних підходів у наукових дослідженнях актуальних проблем публічного управління в умовах воєнного стану та післявоєнної відбудови, впровадження їх результатів у практику.

Відкриття конференції розпочалось із вітальних слів першого проректора Львівського університету та співорганізаторів конференції.

Перший проректор Львівського університету Андрій Гукалюк відзначив важливість заходу: «Наукову актуальність тематики конференції та значущість такого масштабного заходу для розвитку української науки неможливо переоцінити. Навіть у часи повномасштабного вторгнення та активних бойових дій на території нашої країни, зберігаємо можливість займатися науковими дослідженнями зі здобувачами вищої освіти, обмінюватися набутим практичним досвідом. Щиро радію, що Львівський національний університет імені Івана Франка вкотре став ефективною науково-освітньою платформою для обміну напрацюваннями у сфері публічного управління, теоретичних та практичних аспектів публічного управління і адміністрування, розвитку міжнародної співпраці України та формування демократичного громадянського суспільства. Наша конференція стала ще одним підтвердженням єдності науковців та молоді, їхньої небайдужості до майбутнього України і зацікавленості у партнерських зв’язках».

У вступному слові декан факультету управління фінансами та бізнесу Андрій Стасишин наголосив на надзвичайній значущості обраної тематики конференції, оскільки подібні заходи формують систему критичного мислення у сфері публічного управління у здобувачів вищої освіти та аспірантів. Андрій Стасишин висловив сподівання, що завдяки конференції буде зроблено певний внесок у розв’язання нагальних проблем підвищення ефективності публічного управління в нашій країні, посилення мотивації публічних службовців, відбудови України в післявоєнний час, поліпшення зв’язків з громадськістю. «Саме завдяки таким заходам ми робимо перші кроки в напрямку забезпечення відповідності публічних службовців тим уявленням про них, які висловив Іван Боберський «Добра держава – це найкращий людський твір на землі. Кожен державлянин, неначе коліщатко в годиннику, має складно виконувати роботу, яка йому припала. Сподіваюся, що усі учасники нашої конференції, насамперед здобувачі вищої освіти, зроблять певний крок в отриманні відповідей на виклики сьогодення». Від імені адміністрації факультету Андрій Васильович побажав учасникам цікавих доповідей, жвавих дискусій та плідної співпраці.

З вітальними словами виступили співорганізатори та партнери наукового заходу: перша проректорка Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова Ірина Ковтун, проректор з наукової роботи Центральноукраїнського національного технічного університету Олександр Левченко, професорка Національного університету «Чернігівська політехніка» Ольга Руденко, перший проректор Міжнародного європейського університету Максим Житар, ректорка Чернігівського інституту інформації, бізнесу і права Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая Тетяна Шестаковська, chairman of the board of the parent holding company Hamershlag Private (USA) Mickey Stant Jefferson, завідувач кафедри політології та публічного управління Волинського національного університету імені Лесі Українки Василь Бусленко, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu Małgorzata Kuźbida та представники студентського самоврядування.

З вітальним словом виступив начальник Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Львівській та Закарпатській областях Ярослав Коваль, який наголосив, що проблеми, які обговорюватимуть є вкрай актуальними та перебувають саме на часі і великою мірою стосуються подальшого розвитку системи державної служби України. Виконавчий директор Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини» Данило Сороковий відзначив важливість питань, які обговорюють на конференції: «Відповіді на сьогоднішні проблеми покликані дати наукові дослідження у сфері публічного управління, до яких активно долучаються не тільки здобувачі вищої освіти, але й співорганізатори. Сподіваюся, що участь в ній збагатить Ваші знання з теорії та практики публічного управління».

Загалом до конференції долучилися понад 130 учасників. Варто відзначити високий рівень підготовки доповідей та презентацій здобувачами вищої освіти на пленарному засіданні, які супроводжувались доволі жвавими дискусіями у різних сферах публічного управління та місцевого самоврядування. Слід зауважити і те, що молоді доповідачі усвідомлюють значущість вирішення окремих проблем як загальнонаціонального так і регіонального масштабу і вже зараз мають розвинуте державницьке мислення, потенціал до прийняття важливих управлінських рішень.

У підсумку учасники конференції зробили висновки та висловили слова подяки організаторам за актуальний захід, відзначили високий рівень організації та проведення наукового зібрання.

За результатами роботи ІІ Міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих учених «Державне й муніципальне управління у XXI столітті: організаційно-економічні, правові та інформаційні аспекти» буде видано збірник наукових тез.

Світлини: факультету управління фінансами і бізнесу Більше фото