ХХІІІ Міжнародний славістичний колоквіум

21 травня 2015 року в Університеті розпочався ХХІІІ Міжнародний славістичний колоквіум, до участі в якому зголосилося 90 осіб.

«Мета Міжнародного славістичного колоквіуму – згуртувати зусилля вчених-славістів для активізації наукових досліджень у цій галузі», – звернувся до учасників засідання декан історичного факультету, професор Роман Шуст.

«Однією з особливостей цього наукового форуму, який став уже традиційним у нашому Університеті, є тісна співпраця між науковцями з різних наукових галузей, адже славістика – це розлога царина, що об’єднує учених із факультетів та університетів різних країн», – зауважив у своєму виступі в.о. декана філологічного факультету Василь Будний. За словами Василя Володимировича, значні досягнення в цьому напрямі наукових досліджень стали можливими завдяки зусиллям професора Володимира Чорнія, його колег та однодумців із Наукового інституту славістики і кафедри слов’янської філології. «Сьогоднішній міждисциплінарний колоквіум стане наступним кроком у дослідженні та висвітленні актуальних питань у галузі славістики, мовознавства, історіографії, культурології, перекладознавства та мистецтвознавства», –  резюмував Василь Будний.

Під час пленарного засідання учасники колоквіуму обговорили низку питань, які висвітлюють польську реформаційну думку в політичній культурі України, візії «слов’янського світу» українських істориків Східної Галичини ХІХ ст., обмінялися міркуваннями щодо мультимедійної інтертекстуальності в романі Срджана Срдича «Мертве поле», а також щодо проблематики, яка стосується ментальності слов’ян і їхньої ідеології та етнокультурної ідентичності в Галичині ХІХ-ХХ ст.

У рамках Міжнародного славістичного колоквіуму відбулась презентація нових перекладів львівських славістів.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото