Кафедра соціального права (трудового, аграрного й екологічного права) Львівського університету відзначила 40-річчя від часу заснування

Правознавці та практикуючі юристи з усієї України 1 квітня 2016 року зібрались у Львівському національному університеті імені Івана Франка з нагоди відзначення ювілейної дати – 40-річчя від часу заснування кафедри соціального права (трудового, аграрного та екологічного права).

Під час урочистого відкриття засідання круглого столу з актуальних проблем соціального права від імені ректорату з вітальним словом звернувся до ювілярів та учасників заходу проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Університету Мар’ян Лозинський. Мар’ян Володимирович відзначив вагомі здобутки науково-педагогічних працівників і випускників кафедри соціального права, які прославляють свою альма-матер не лише в Україні, а й далеко за її межами.

«Сьогодні ми згадуємо й тих викладачів, які спричинились до становлення та розвитку кафедри, докладаючи свої зусилля до напрацювання потужної наукової бази та виховання молодого покоління фахівців», – сказав проректор і закликав присутніх пригадати приємні моменти, пов’язані з кафедрою та спілкуванням зі своїми наставниками.

На активній і плідній співпраці кафедри соціального права з профкомом працівників Університету наголосив під час виступу голова Первинної профспілкової організації працівників ЛНУ ім. Івана Франка Володимир Качмар. Володимир Михайлович висловив вдячність науково-педагогічним працівникам кафедри за підтримку й допомогу в складні для профспілкової організації часи.

Грамотами Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Володимир Качмар нагородив юрисконсультів ППОП Університету, доцентів кафедри соціального права Володимира Стрепка та Володимира Бурака.

Грамоти Первинної профспілкової організації працівників ЛНУ ім. Івана Франка голова профкому також вручив доцентам кафедри соціального права Оксані Жолнович і Тетяні Парпан, асистентові Ірині Ласько та лаборантові Юлії Гаврилюк.

Декан юридичного факультету, професор Володимир Бурдін привітав «одну з найуразливіших до соціальних змін кафедр» – кафедру соціального права зі 40-річним ювілеєм від часу заснування. Володимир Миколайович зазначив, що кафедра трудового, аграрного та екологічного права, а тепер – соціального права завжди оперативно реагує на виклики часу. «Трудове законодавство часто змінюється, на що кафедра відповідним чином реагує і розробляє відповідні матеріали, необхідні для глибокого аналізу запропонованих законодавчих реформ», – пояснив декан юридичного факультету. За словами Володимира Бурдіна, кафедра соціального права є найулюбленішою серед студентів.

Справжнім сюрпризом для учасників засідання круглого столу стало он-лайн спілкування з першим завідувачем нинішньої кафедри соціального права ЛНУ ім. Івана Франка, проректором Хмельницького університету управління та права, професором Радомиром Кондратьєвим, який цьогоріч відзначатиме свій 90-літній ювілей.

«Свого часу ми зробили добру справу, заснувавши кафедру, яка зробила вагомий внесок у науку та виховала не одне покоління висококваліфікованих кадрів. Я тішуся, що з кожним роком вона розростається і зміцнюється», – зазначив Радомир Іванович і побажав ювілярам «успішно продовжувати той науковий шлях, який ми спільно розпочали».

Про історію та сьогодення однієї з провідних кафедр юридичного факультету – соціального права йшлося у виступі її завідувача, професора Пилипа Пилипенка. Пилип Данилович розповів про період творення кафедри, яку відповідно до наказу Міністерства освіти УРСР шляхом реорганізації кафедри цивільного права і процесу було утворено 1 квітня 1976 року. Професор також детально зупинився на основних віхах становлення кафедри та окреслив вектор її розвитку на сучасному етапі, закцентувавши увагу на наукових здобутках студентів, аспірантів і викладачів.

Випускники кафедри трудового, аграрного та екологічного права (тепер – соціального права), які сьогодні працюють у вищих навчальних закладах Львівщини, Хмельниччини, Івано-Франківщини, Харківщини, Сумщини, Донеччини, Одещини та м. Києва, а також є практикуючими юристами в різних областях України привітали рідну кафедри з ювілейною датою.

На адресу кафедри соціального права також надійшли вітальні адреси від голів Комітетів Верховної Ради України: з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмили Денісової, з питань аграрної політики та земельних відносин Тараса Кутового,  з питань правової політики та правосуддя Руслана Князевича, з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Миколи Томенка і Голови Верховного Суду Ярослава Романюка.

Надалі учасники круглого столу продовжили роботу у форматі наукових читань, представивши свої дослідження, що висвітлюють актуальну проблематику соціального права, зокрема щодо питань трудових правовідносин, соціального забезпечення, аграрного законодавства, енергетичної безпеки, управління у сфері довкілля.