Керівництво Цивільно-військової співпраці Оперативно-тактичного угрупування «Донецьк» (ОТУ»Донецьк») відзначило випускників історичного факультету за допомогу Збройним Силам України

Випускники історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Роман Монастирський та Наталія Гарасим (Медвіцька) від імені начальника групи ЦВС ОТУ «Донецьк» майора Михайла Шмігельського та його побратимів передали у Музей історії Університету подяку випускникам історичного факультету 1996 року «За сприяння обороноздатності України, допомогу Збройним Силам України, активну громадську позицію, патріотизм, проявлену волонтерську ініціативу та підтримку воїнів ОТУ «Донецьк»». Крім того, військовий передав на зберігання Прапор України із гербами ОТУ «Донецьк» та історичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка. Подія відбулася у Музеї Університету за участю проректора з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимира Качмара, директора Музею Юрія Гудими, заступника декана історичного факультету з виховної роботи доцента Назара Васьківа, доцента кафедри історичного краєзнавства Романа Генеги.

«Сьогодні ми вручаємо подяку випускникам 1996 року історичного факультету,  викладачам, які долучились до волонтерського збору і допомогли оперативно-тактичному угрупуванню «Донецьк» і нашому колезі, товаришу, випускнику історичного факультету 1996 року, начальнику групи цивільно-військового співробітництва майору Михайлу Шмігельському зібрати кошти на купівлю та ремонт 2 автомобілів для потреб військових. З випуску історичного факультету 1996 року воює понад 10 осіб, двоє вже за станом здоров’я не мають такої можливості. Більшість з них бере участь у відбитті російської навали ще з 2014 року. Волонтерська група істориків надає і надаватиме в подальшому підтримку нашим захисникам. Ми впевнені, що співпраця буде плідною та наближатиме Перемогу, – наголосив Роман Монастирський, вручаючи подяку і пам’ятний Прапор представникам Університету.

Проректор із науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар відзначив особливість випуску історичного факультету 1996 року, зауваживши, що випускники Львівського університету цього року стали не лише успішним науковцями, але й важливою частиною української історії – вони брали участь у подіях Помаранчевої Революції, пізніше – у Революції Гідності, а згодом – стали на захист України від російського агресора.

«Відзначимо, що студенти і випускники історичного факультету Львівського університету без сумнівів одразу стали на захист нашої держави і, на жаль, сьогодні вже 26 наших істориків віддали свої життя на фронті за вільну і незалежну Україну. Ми віримо у найшвидшу перемогу, дякуємо за оборону нашим воїнам і віримо у незламність Збройних Сил України», – наголосив Володимир Михайлович.

Роман Монастирський також висловив подяку представникам української діаспори в Чикаго – п. Лесі Левандовській, та в Лондоні – п. Людмилі Тимчишин, які зуміли зібрати чималі суми (на десятки тисяч доларів) для придбання рацій, квадрокоптерів, тепловізорів та іншого необхідного обладнання для військових.

Роман Монастирський ще раз акцентував на героїзмі тих випускників історичного факультету, які зараз перебувають на фронтах російсько-української війни. Зокрема, це підполковник прикордонних військ Сергій Бегей, майор 24-тої бригади Тарас Дадак (відзначений нагородною зброєю та медалями) мобілізований 2014р, майор групи ЦВС УТУ «Донецьк» Михайло Шмігельський, старший лейтенант 80-тої бригади відділення мінометників Олег Дудяк, старший лейтенант 116 бригади відділення зі знищення броньованої техніки Ігор Марчук, старший лейтенант мотострілецького підрозділу 14 бригади Олександр Дарованець, старший лейтенант 14 бригади підрозділу артилерії Володимир Костишин, старший лейтенант Андрій Блавацький (24-та бригада), а також колишні учасники АТО офіцери Василь Кадикало та Володимир Хрипко.

Особливу подяку Роман Монастирський висловив випускникам історичного факультету: Василю Кузику, нагородженого медаллю за волонтерську роботу, Наталі Шульгатій, подружжю Роману та Наталі Гарасим, Лесі Клебан-Буняк, які у вільний від роботи час плетуть маскувальні сітки, організовують збір коштів і пожертв а також незмінній «старості» факультету – Ользі Масник-Боднар за організаційну та інформаційну роботу.

Окрема, величезна подяка волонтерам та волонтерським організаціям які долучилися до наших зборів: Ірині Веденюк – нагороджена медаллю за волонтерську роботу, співробітникам антикорупційної прокуратури – Тарасу Щербаю та Володимиру Поліщуку, голові фонду «Вектор доброти» – Лесі Тимкович, Наталії Дигдалович та Юрію Нозі.

Нажаль, у цьому переліку бракує випускників істориків які жертвуючи десятки тисяч доларів вирішили залишитись інкогніто. Сподіваємось, що після нашої Перемоги їхні імена стануть надбанням громадскості.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото