Хорова капела «Прометей» Львівського університету активно долучається до благодійних ініціатив задля допомоги воїнам

Волонтерство сьогодні відкриває безліч можливостей не лише для особистісного розвитку активних людей, але й допомагає набути нових знань, досвіду, дає можливість відчути радість від допомоги іншим, сприяє гуртуванню й надихає людей довкола. Саме з такою місією Народна чоловіча хорова капела «Прометей» Львівського національного університету імені Івана Франка взяла участь у виїзному благочинному турі Львівщиною, під час якого учасники колективу не лише виконували співи Божественної літургії у храмах, але й запрошували громаду на концерти патріотичної пісні.

Народна чоловіча хорова капела «Прометей» Львівського університету під керівництвом Віталія Чмира розпочала благодійний тур Львівщиною із візиту в село Блищиводи Жовківської міської громади та відвідала селище Куликів Львівської області. Завершальним місцем, куди днями хористи завітали із концертом та взяли участь у Божественній літургії у Церкві святих Кузьми і Дем’яна, стало патріотичне село Мокротин Жовківської міської громади.

Завдяки цим ініціативам вдалося зібрати значну суму коштів на первинні потреби 39 українських воїнів з Львівщини, а також поліпшити благоустрій на території храму. Організаторкою та ініціаторкою благодійних зустрічей Народної чоловічої капели «Прометей» з громадами області є професорка кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби факультету міжнародних відносин Львівського університету, голова громадської ініціативи Posestra Ірина Кіянка.

За словами Ірини Богданівни, співпраця із колективом хористів «Прометея» стає доброю традицією, а самі учасники радо відгукуються на такі ініціативи. «З Народною чоловічою хоровою капелою «Прометей» Львівського університету у нас налагоджена активна співпраця – ми вже вп’яте організовуємо спільну виїзну зустріч. Цього разу капела гуртувала довкола свого співу громади сіл Львівщини. Відзначу, що, без перебільшення, «Прометей» ‒ гордість Львівського університету. Усі, хто мав можливість слухати їхній спів як на Божественній літургії, так і під час патріотичних концертів, були надзвичайно зворушені. Їхній спів, який по-особливому звучить у надважкий час для українців, неабияк надихає, гуртує та мотивує для подальшої спільної боротьби. Відтак, наша місія ‒ підтримати парафіян і водночас долучитися до благочинної акції зі збору коштів на допомогу українським воїнам, мешканцям Жовківщини», ‒ зазначила Ірина Кіянка.

Особливо важливою для організаторів та представників хорової капели є вдячність і підтримка з боку священиків, адже завдяки святковим зустрічам, у яких радо брали участь парафіяни і представники громади, вдалося не лише закрити збір коштів для потреб бійців, але й посприяти модернізації благоустрою довкола церкви. «На Жовківщину завітали хористи ‒ добрі люди, які своїм співом піднімають настрій. Це означає, що Львівський університет живе і має душу», ‒ зазначив отець Василь.

Ірина Кіянка також наголосила, що Львівський національний університет імені Івана Франка не стоїть осторонь й активно долучається до багатьох благодійних ініціатив, виконує духовну та соціальну місію. «Попри усі логістичні труднощі, представники академічної спільноти, зокрема, творчі колективи швидко організовуються та активно долучаються до волонтерства. Особливо хочеться відзначити енергетику «Прометея» ‒ після їхніх концертів люди відкривають своє серце і щораз більше долучаються до громадського життя – роблять більші пожертви, гуртуються, моляться за здоров’я наших воїнів і їхнє щасливе повернення, а також схиляють голову у скорботній молитві за упокій тих Героїв, які віддали своє життя у протистоянні з ворогом, відвідують їхні могили та шанують пам’ять про них», ‒ акцентувала Ірина Богданівна.

До слова, село Мокротин Жовківської міської громади, куди завітали хористи Народної чоловічої хорової капели «Прометей», відоме завдяки мешканцям, які були свого часу активними учасниками повстанського руху. Тож, на переконання організаторів, відвідини таких особливих місць, зокрема, на Львівщині, дають змогу підтримувати енергетичний баланс та духовний стан, черпати натхнення та силу для подальшої боротьби.