Львівський національний університет імені Івана Франка

Інформаційний лист

про конкурс студентських наукових проектів із соціолінгвістики на тему: «Шляхи утвердження державної мови як мови міжнаціонального спілкування в Україні»

 

  1. Мета Конкурсу: розвинути навики професійної компетентності студентів із соціолінгвістики як ресурсу для протидії інформаційній війні проти України і з метою реалізації завдання «Стратегії національної безпеки України» про творення нової культури безпеки в державі.
  1. Завдання Конкурсу:

а) навчити студентів використовувати міждисциплінарний підхід для аналізу соціолінгвістичного питання;

б) показати роль знань у вирішенні суспільних проблем;

в) активізувати громадянську позицію студентів та спонукати їх до лідерства;

г) ініціювати міжгалузеву співпрацю університетів України для розвитку стратегій утвердження державної мови як мови міжнаціонального спілкування.

  1. Журі Конкурсу – науковці, експерти з соціолінгвістики, соціології, політології, національної безпеки, лінгвокультурології, історії, юристи, представник Верховної Ради України, громадські активісти, підприємці.
  1. Захист проектів та оголошення результатів Конкурсу відбудеться 21 лютого 2017 р. на Всеукраїнській студентській конференції «Шляхи утвердження державної мови як мови міжнаціонального спілкування в Україні», на яку запрошуються всі учасники Конкурсу.
  1. Проїзд і проживання переможців Конкурсу з університетів України за кошти організаторів.
  1. Премія для переможців: 1500 грн. – перше місце, 1000 грн. – друге місце, 500 грн. – третє місце.
  1. Термін подання проектів до 30 січня 2017 р. Тексти надсилати на адресу: Салецька Мар’яна Василівна, Всеукраїнська студентська конференція із соціолінгвістики, кафедра загального мовознавства, ауд. 343, Львівський національний університет імені Івана Франка, вул. Університетська 1, Львів, 79000. Електронну версію тексту надсилати до 30 січня 2017 р. на електронну адресу: oksanabutkovska.lnu@gmail.com (асист. Бутковська Оксана Степанівна).
  1. Вимоги до оформлення наукового проекту
  1. Обсяг, зміст проекту

Обсяг: 20 000 знаків з пробілами, кегль 14, інтервал 1,5 (не враховуючи Список використаної літератури і джерел).

Зміст проекту розкриває міждисциплінарний підхід до вирішення проблеми. В основі аналізу – ідеї та положення соціолінгвістики, соціології, політології, політики ідентичності, законодавства, економіки, культурології, національної безпеки; увага до ролі еліт та досвіду країн світу.

  1. Обов’язкові рубрики

Актуальність, Наукова гіпотеза, Теоретична база і методи аналізу, Основний розділ: стратегії і механізми розвитку функцій державної мови як мови міжнаціонального спілкування в Україні, Висновки, Список використаної літератури і джерел.

Актуальність: розкрити функції державної мови, які вже реалізовані чи ще не реалізовані, тенденції сучасної мовної ситуації, роль законодавства. Які аспекти аналізу досліджено в науці, на що і чому звертаєте увагу в дослідженні? На які конкретні питання шукаєте відповіді?

Наукова гіпотеза: сформулювати власне бачення вирішення проблем.

Теоретична база є основою для розкриття наукової гіпотези. Міждисциплінарний підхід (дати покликання на праці) посприяє обґрунтуванню ролі державної мови в умовах гібридної війни проти України і дозволить виробити механізми для її утвердження як мови міжнаціонального спілкування в державі.

Методи аналізу: ті, що допомагають розкрити проблему і показати напрями її вирішення.

Основний розділ. Обґрунтувати шляхи утвердження державної мови як мови міжнаціонального спілкування. Для характеристики використати набір аргументів (із соціолінгвістики, соціології, політології, законодавства, національної безпеки, культурології, врахувати економічні чинники, роль еліт, досвід країн світу та ін.).

Висновки: Ваша концепція розв’язку проблеми.

Технічне оформлення – за зразком курсових і магістерських робіт.

  1. Вимоги до оцінювання за 100-бальною шкалою: самостійність, логічність викладу, міждисциплінарність, література та джерельна база, обгрунтованість висновків, реальні пропозиції щодо впровадження результатів, оформлення.