Культура на часі: у Львівському університеті відбулася Осіння школа креативних індустрій

З 17 по 29 жовтня 2022 року на факультеті культури і мистецтв з ініціативи кафедри соціокультурного менеджменту відбулася Осіння школа креативних індустрій. Школу організували в рамках проєкту «Креативні індустрії: європейський досвід (Eucreat)», який реалізується за підтримки Європейського Союзу в межах модуля Жана Моне програми «Еразмус+». Основною ціллю школи було провести цікаве, інформативне та небанальне онлайн-навчання для студентів, з якого вони зможуть отримати знання та досвід для реалізації власних креативних проєктів у майбутньому.

Перша частина дебютного дня проєкту, 17 жовтня, була присвячена знайомству з креативними індустріями як елементом постіндустріального розвитку Європи. Лекцію провела професорка ЛНУ ім. Івана Франка Оксана Гнаткович.

Наступний день, 18 жовтня, був присвячений вже українському креативному сектору. Зокрема, доцентка кафедри фінансового менеджменту Львівського університету Софія Смолінська провела лекцію про використання досвіду ЄС у сучасних тенденціях розвитку креативного сектору України.

19 жовтня старша викладачка кафедри музикознавства та хорового мистецтва ЛНУ ім. Івана Франка Ольга Кушніренко провела лекцію «Інноваційність та спадковість у музиці», під час якої студенти змогли прослідкувати історичне походження та витоки сучасної музики і більше дізнатися про жанри та багату спадковість європейського й українського музичного та пісенного мистецтва.

20 жовтня відбулася лекція «Створення ревіталізованих зон розвитку секторів креативних індустрій». Провела лекцію Ольга Сич – доцентка кафедри фінансового менеджменту ЛНУ ім. Івана Франка. Також студенти змогли дізнатися практичну інформацію, як створити ревіталізований простір, яку вони зможуть застосувати під час роботимайбутньої роботи.

Докторка історичних наук, завідувачка кафедри соціокультурного менеджменту ЛНУ ім. Івана Франка Людмила Белінська 21 жовтня провела лекцію «Масштабна переоцінка індустрії моди». Практичною частиною став тренінг «Як обрати власний кольоротип», де студенти змогли зрозуміти, до якого типу вони належать і як підбирати кольори одягу та аксесуари згідно з цим типом.

Уже в понеділок, 24 жовтня, студенти дізналися про сучасні та неочевидні на перший погляд можливості розвитку культурної спадщини. Про це на лекції розповіла доцентка кафедри соціокультурного менеджменту Університету Наталія Данилиха. Після перерви також відбувся воркшоп«Практичні шляхи і пропозиції щодо збереження використання культурної спадщини України (на матеріалах довоєнного періоду)». Там студенти самі визначили, як можна зберігати та розвивати українську спадщину і запропонували свої цікаві йкреативні способи, як це зробити.

25 жовтня був день, присвячений візуальному мистецтву. Лекцію «Образотворче мистецтво як феномен постіндустріальної епохи» провів доктор історичних наук, професор кафедри художнього дерева Львівської національної академії мистецтв Роман Яців. На лекції слухачі дізналися про нові цікаві жанри мистецтва та їхні витоки, а також про український абстракціонізм і спробували протрактувати, як ми розуміємо ці твори.

27 жовтня студенти змогли ознайомитися з європейським перформансом на лекції «Перформативні види мистецтва», яку провела докторка мистецтвознавства, професорка, в. о. декана факультету культури і мистецтв Майя Гарбузюк. Практичною частиною став аналіз кейсу «Тематичні дослідження сучасних перформативнихпрактик», де студенти переглянули фото і відео перформансів та змогли осмислити прихований сенс та багатогранність таких мистецьких акцій.

28 жовтня був фінальний день наших занять вОсінній школі. Слухачі познайомилися із заступником директора Департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації, начальником управління регіонального розвитку Вадимом Табакерою, який узагальнив більшість поданого лекторами матеріалу у єдину тему «Творчі індустрії – взаємодія економіки, культури і суспільства».

 Також у цей день організатори підвели підсумки та провели анкетування слухачів. Адже було дуже важливо отримати конструктивний фідбек від студентів та дізнатися, чи була школа для них інформативною, чи сподобався їм формат та викладацький склад. У результаті організатори залишилися дуже задоволеними  відгуками, зокрема, вкрай приємно, що до школи доєднувалися також студенти та працівники інших навчальних закладів, зокрема зі сходу нашої країни. Це свідчить про те, що українці звідусіль мають наснагу розвиватися, попри жахливі умови, які створює для нас ворог.

Цьогоріч чимало перепон ставало на шляху реалізації нашої мети. Зокрема, це і вимкнення електроенергії, і проблеми з інтернетом, і повітряні тривоги. Проте нашим великим бажанням було показати, що ми вчимося, розвиваємося, втілюємо задумане в життя і рухаємося вперед всупереч намаганням ворога спинити та залякати нас! Щиро дякуємо усім студентам та викладачам, які доєдналися до цієї ініціативи і зробили Осінню школу такою насиченою, цікавою та багатолюдною!