Стартувала ексклюзивна спільна ініціатива Львівського університету та Львівської обласної військової адміністрації – “Інтенсив цифрової безпеки для школярів”

Кіберзахист – нині важливий аспект нашого життя, що дає змогу вберегти системи, мережі та пристрої від зловмисних втручань. Саме тому в рамках місяця цифрової грамотності протягом 2-4 листопада Львівська обласна військова адміністрація спільно із Львівським національним університетом імені Івана Франка проводить ексклюзивний онлайн-івент “Інтенсив цифрової безпеки для школярів!”.

Це якісний освітній майданчик для тинейджерів, де кожен зможе ознайомитись, засвоїти, закріпити знання, навички та вміння в напрямку цифрової безпеки. Упродовж курсу учасники дізнаються, якими є галузі кібербезпеки та загалом ознайомляться з роботою тестування на проникнення, виявленням, запобіганням та захистом системи від кібератак.

Партнером інтенсиву стала компанія GlobalLogic – одна із ІТ-лідерів у напрямках розробки, безпеки, блокчейну тощо. До участі в проєкті зареєструвалося близько 700 учасників – учнів шкіл Львівської та інших областей України. Це є підтвердженням того, що питання цифрової грамотності сьогодні є особливо актуальним для молоді, адже в часі повномасштабної війни такі знання є необхідністю.

Під час відкриття заходу присутніх привітав проректор Львівського університету  Віталій Кухарський: “Сьогодні у часі повномасштабної війни питання кібербезпеки та інформаційної безпеки у медіасвіті є однією із критичних точок, яка потребує нашої уваги. Оскільки саме молодь є активними користувачами інтернет-ресурсів, то наша з Львівською ОВА ініціатива покликана виконати нашу спільну місію – дати молодим людям  базові знання у сфері цифрової безпеки, посилити вміння виявляти, запобігати та захищати інформаційні системи, а разом з ними себе та ближніх від зловмисників. Тішить те, що зацікавлення питанням цифрової грамотності серед учнів є високим та щоразу зростає і є свідченням того, що наше молоде покоління є свідомим та прогресивним та готове вчитися задля спільної перемоги над ворогом”.

Також Віталій Михайлович зазначив, що Університет радий познайомити усіх присутніх із нашими партнерами – провідними ІТ-компаніями Львова та України, Кіберполіцією, Національним координаційним центром з кібербезпеки. Як представник навчального закладу проректор також згадав, що однією із найпопулярніших освітніх програм серед вступників є “Кібербезпека”, студентами якої є молоді люди з усієї України.

Звернувся до учнів та спікерів також Олександр Кулепін, заступник голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Львівської обласної військової адміністрації: “Хочу від імені Львівської ОВА подякувати Львівському університету за ініціативу та лідерство у реалізації проєкту. Раджу присутнім запам’ятати, що цей вищий навчальний заклад не тільки не стоїть на місці, а й активно впроваджує нові спеціальності, проєкти та події для студентської та учнівської молоді. Хочу додати, що цей інтенсив це не лише ваш внесок в свою безпеку, а й безпеку ваших старших рідних, які можуть стати ціллю для кіберзлочинців. Дуже радий, що сьогодні можемо поділитися цим досвідом із вами, і хочу зазначити, що такий кіберкурс зовсім нещодавно пройшли також держслужбовці, тож ваш рівень по закінченні відповідатиме рівню цифрової грамотності управлінців нашої Держави”.

Перший день навчання був насичений, адже всі присутні мали змогу почути про безпеку та протидію російській агресії у кіберпросторі від старшого інспектора 1-го сектору Управління протидії кіберзлочинам у Львівській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України, капітана поліції Валерії Івкової. Також на учнів чекала ще одна цікава лекція про про професію консультанта з технологічних ризиків від керівника групи технологічних ризиків глобальної багатопрофільної організації EY Ukraine Дмитра Лазученкова.

Впродовж четверга та п’ятниці матимуть змогу відвідати не менш важливі зустрічі із представниками компаній Eleks, SoftServe, GlobalLogic, Львівським ІТ-кластером, Національного координаційного центру з кібербезпеки. Саме тут учасники матимуть змогу детальніше вникнути у теми кібератак, кіберзлочинності, хакерства,  кібергігієни в умовах війни та аналізу російської кіберзброї.

Також учні відвідають презентацію освітньої програми “Кібербезпека”, яку презентуватиме гарант ОП, доктор фізико-математичних наук факультету прикладної математики та інформатики Петро Венгерський.

Маємо надію, що усі здобуті знання учні за потреби зможуть застосувати у житті, а чимало із них розгляне кібербезпеку як напрям майбутньої вищої освіти та діяльності.