Освіта в Україні та ЄС: погляд студентів

2 листопада 2022 року в головному корпусі Львівського університету відкрилася виставка плакатів ‒ студентських робіт на тему «Освітня політика: Україна та ЄС». Виставку організували в рамках реалізації проєкту Модуль Жана Моне «Спільні політики ЄС: стратегії узгодження для України» (EUCPASU), керівницею якого є Оксана Краєвська, та присвятили відзначенню Дня Університету. Проєкт реалізовується на факультеті міжнародних відносин, факультеті журналістики та факультеті управління фінансами та бізнесу Львівського університету за підтримки Центру досконалості Жана Моне «Західноукраїнський дослідницький центр європейських студій» та Інформаційного Центру ЄС у Львівському університеті.

Конкурс плакатів відбувся навесні 2022 року серед студентів факультету журналістики. На огляд журі було представлено 22 творчі роботи. У своїх працях автори намагалися відтворити власне бачення освітньої політики в Україні та процес інтеграції нашої держави в освітній процес Європейського Союзу. Для огляду у холі головного корпусу Університету представлено твори переможців конкурсу, ознайомитися з якими можна до 4 листопада.

Декан факультету міжнародних відносин Маркіян Мальський та заступник декана факультету міжнародних відносин Михайло Микієвич привітали переможців конкурсу і наголосили на важливості тем, які у своїх роботах висвітлили студенти.

Зі словами привітання до молоді також звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник, який подякував усім студентам, які долучилися до конкурсу. Після цього Сергій Васильович вручив сертифікати переможцям конкурсу. Перше місце здобула Софія Габрих, друге ‒ Яна Шекеряк, а третє місце поділили між собою троє студентів – Анастасія Погорілець, Антон Клименко та Марта Ковальчук. Усі переможці є студентами-магістрами факультету журналістики.

Членкиня журі, доцентка кафедри теорії і практики журналістики Наталія Войтович детально розповіла про конкурс та поділилася враженнями від студентських плакатів. «Усі роботи – цікаві та креативні. Насправді нам було дуже важко визначити переможців. Студенти творчо підійшли до процесу інтерпретації освітньої політики. У роботах, які було представлено, помітно свіже бачення та неординарний підхід», ‒ зазначила Наталія Войтович.

Також до заходу в онлайн-форматі доєдналася координаторка Інформаційного Центру ЄС у Львівському національному університеті імені Івана Франка Наталя Антонюк, яка зазначила, що «конкурс плакатів, який провели в межах реалізації проекту EUCPASU, дуже важливий для функціонування Інформаційного Центру ЄС у ЛНУ ім. Івана Франка.  Конкурс сприятиме  розвитку євроінтеграційного дискурсу  в студентському середовищі  нашого Університету. Без сумніву, це дуже важлива і цікава ініціатива, яка  заслуговує якнайширшої  підтримки».

Завідувачка Центру досконалості Жана Моне «Західноукраїнський дослідницький центр європейських студій» Оксана Головко-Гавришева повідомила, що у цьому навчальному році буде оголошено наступний конкурс плакатів, який також стосуватиметься теми «Спільні політики ЄС: стратегії узгодження для України». Деталі конкурсу буде оголошено згодом.

Світлини: Ярини Пришляк та Юлії Гриценко Більше фото