В Університеті тривають наукові звіти факультетів та структурних підрозділів

14 грудня 2021 року відбулося друге підсумкове засідання Науково-технічної ради Львівського національного університету імені Івана Франка. Метою грудневого циклу засідань НТР є підсумовування наукових здобутків факультетів та структурних підрозділів Університету, а також визначення пріоритетів наукової діяльності на 2022 рік.

Під час другого підсумкового засідання річні звіти про роботу факультетів та підрозділів презентували керівники та представники адміністрації факультету міжнародних відносин, факультету іноземних мов, юридичного факультету, факультету управління фінансами та бізнесу, економічного факультету, факультету педагогічної освіти та кафедри безпеки життєдіяльності. Кожен звіт відображав головні теми наукових досліджень колективу підрозділу, досягнення, публікаційну активність та пріоритети розвитку.

Згідно зі звітом факультету міжнародних відносин, упродовж року діяльність вчених факультету охоплювала дослідження, присвячені сучасним міжнародно-правовим відносинам, міжнародним відносинам та дипломатії, реалізації європейського та євроатлантичного курсу зовнішньої політики України, макроекономічній стабільності країн зі зростаючими ринками.

Представники факультету міжнародних відносин опублікували 12 монографій та 120 статей, з них – 61 у виданнях, що індексуються у наукометричних базах даних. А працівники та аспіранти факультету захистили 8 кандидатських дисертацій (доктора філософії).

Упродовж року на факультеті відбулися 8 конференцій, серед них – Міжнародна наукова конференція «Дипломатія єднає: новітні перспективи спільних традицій», присвячена 90-річчю Дипломатичних студій, 30-річчю відновлення кафедри міжнародного права і 360-річному ювілею ЛНУ ім. Івана Франка.

Двоє студентів факультету стали призерами Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Молоді дослідники факультету самостійно опублікували 12 статей. Крім того, студенти виголосили 26 доповідей на конференціях.

Однією із особливостей року, що минає, у житті факультету міжнародних відносин було успішне виконання проєкту «Центр досконалості імені Жана Моне «Західноукраїнський дослідницький центр з європейських студій»».

Різнопланові дослідження, спрямовані на популяризацію української культури у світі, охоплювала упродовж року діяльність вчених факультету іноземних мов. Так, вчені факультету поширювали тематику своїх досліджень на актуальні проблеми становлення і розвитку українського перекладознавства, англомовної Шевченкіани, німецькомовної спадщини Івана Франка, множинності перекладу.

Колектив факультету іноземних мов опублікував 8 монографій, 284 статті, з них – 126 у виданнях, що індексуються у наукометричних базах даних. Працівники та аспіранти факультету захистили 9 кандидатських дисертацій.

На базі факультету іноземних мов відбулися 14 конференцій, серед яких варто відзначити Всеукраїнську наукову конференцію «Переклад в Україні (1991-2021): тенденції, напрямки, соціополітичні виклики», Всеукраїнські перекладознавчі читання на пошану професора Роксолани Петрівни Зорівчак, а також 5-у Міжнародну конференцію «На перехресті значень» / «Au Carrefour des Sens», яка була організована кафедрою французької філології спільно з відділенням французької філології Вроцлавського університету (Польща).

Одна студентка факультету іноземних мов стала призеркою Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Загалом студенти факультету опублікували 7 статей, з них 4 самостійно, і виголосили 192 доповіді на конференціях.

Важливим кроком до подальшого наукового поступу колективу  факультету іноземних мов є публікація 126 статей у виданнях, що індексуються у наукометричних базах даних, та створення наукового товариства студентів, аспірантів і молодих вчених.

Колектив юридичного факультету у 2021 році найактивніше працював над науковими дослідженнями, присвяченими теорії прав людини, історії держави і права, кримінальним процесуальним та кримінально-правовим засобам захисту прав і законних інтересів потерпілих.

Вчені факультету проявили вискоку публікаційну активність, ставши авторами 21 монографії та 222 статей, 152 з яких  вийшли друком у виданнях, що індексуються у наукометричних базах даних. Працівники та аспіранти юридичного факультету захистили 7 докторських дисертацій та 19 кандидатських дисертацій (доктора філософії).

На базі юридичного факультету відбулися 9 конференцій, серед них значимістю вирізняється Міжнародна науково-практична конференція  «Конституційна демократія в умовах загроз територіальній цілісності та національній безпеці».

Високі досягнення продемонстрували студенти-юристи. Зокрема, 6 молодих дослідників стали призерами Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Загалом студенти факультету опублікували 23 статті і виголосили 229 доповідей на конференціях.

Одним із важливих досягнень факультету є публікація 52 статей у виданнях, що входять до наукометричних баз даних Web of Science і Scopus, створення 12 спеціалізованих рад для разових захистів дисертацій на здобуття ступеня доктора філософії.

Представники факультету управління фінансами та бізнесу, згідно із представленим звітом, активно працювали над науковими дослідженнями, присвяченими обліку і аудиту, соціально-економічному розвитку, інформаційним технологіям в державному управлінні, модернізації фінансової системи України.

Загалом вчені факультету опублікували 11 монографій, 134 статті, з них – 94 у виданнях, що індексуються у наукометричних базах даних. Працівники та аспіранти факультету управління фінансами та бізнесу захистили 3 докторські дисертації.

Упродовж 2021 року на факультеті відбулися 3 конференції, серед них –III Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна парадигма публічного управління».

Двоє студенток факультету управління фінансами та бізнесу стали призерками Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Загалом факультетська молодь опублікувала 49 статей. Також молоді дослідники виголосили 27 доповідей на конференціях.

Важливим результатом діяльності факультету управління фінансами та бізнесу у 2021 році є реалізація міжнародних ініціатив, зокрема в рамках проєкту Жана Моне, та участь у Міжнародній науковій мережі RENET.

Тематика наукових досліджень вчених економічного факультету у 2021 році була присвячена економіко-виробничому управлінню суб’єктів господарювання, розвитку аграрного сектора та регулювання земельних відносин у сфері підприємництва, державному управлінню в умовах глобалізації, економіці України та її окремих регіонів, фінансам, банківській справі та страхуванню, фінансовій безпеці України.

Науковці факультету опублікували 15 монографій та 265 статей, з них – 134 у виданнях, що індексуються у наукометричних базах даних, а працівники та аспіранти захистили 2 докторські дисертації та 4 кандидатських дисертацій (доктора філософії).

На факультеті відбулися три знакові конференції, одна з яких – XXVIII Міжнародна наукова конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми функціонування господарської системи України».

Уже традиційно вкрай позитивною є динаміка наукової роботи студентів економічного факультету. Зокрема, цьогоріч 8 студентів стали призерами Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Загалом студенти факультету самостійно опублікували 62 статті, з них 9 самостійно, виголосили 432 доповіді на конференціях.

Перспективним досягненням економічного факультету у 2021 році є виконання проєкту Міністерства розвитку громад та територій України «Розвиток біоекономіки Західного регіону України: виробництво екотари з біодеградабельних полімерів» та міжнародного ґранту «Партнерство університетів України та Німеччини з трансферу технологій».

Інтенсивною була наукова робота на факультеті педагогічної освіти. Згідно зі звітом, упродовж року діяльність вчених факультету охоплювала дослідження, присвячені психолого-педагогічним засадам корекційного навчання і реабілітації, професійній підготовці фахівців соціальної сфери, технологіям педагогічної науки, наступності дошкільної та початкової освіти.

Представники факультету педагогічної освіти опублікували 6 монографій та 177 статей, з них – 71 у виданнях, що індексуються у наукометричних базах даних. А працівники та аспіранти факультету захистили 5 докторських дисертацій та 7 кандидатських дисертацій (доктора філософії).

Упродовж року на факультеті відбулися 4 конференції, серед них – II Міжнародна наукова конференція «Теоретичні та практичні аспекти формування освітнього простору інституційного рівня: світовий і вітчизняний виміри».

Одна студентка стала призеркою Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Молоді дослідники факультету опублікували 52 статті, з них 29 самостійно. Крім того, студенти виголосили 125 доповідей на конференціях.

Особливістю року, що минає, у житті факультету педагогічної освіти було створення навчально-наукової лабораторії «Нової української школи».

Тематика досліджень кафедри безпеки життєдіяльності у цьому році була присвячена ризик-орієнтованому підходу до аналізу питань безпеки життєдіяльності та використання його результатів в  освітньому процесі.

Працівники кафедри безпеки життєдіяльності опублікували 12 статей, з них – 6 у виданнях, що індексуються у наукометричних базах даних.

Нагадаємо, що звітуватимуть факультети та структурні підрозділи до 16 грудня. Уже завтра свої наукові досягнення упродовж року представлять перші 5 природничих і математичних факультетів та Ботанічний сад.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото