Львівський університет підписав угоду про співпрацю з Дрогобицьким ліцеєм

30 жовтня 2019 року Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник та директор Дрогобицького ліцею Дрогобицької міської ради Львівської області Ольга Заяць підписали угоду про співпрацю між установами.

Угода, зокрема, передбачає, що Університет сприятиме організації екскурсій, зустрічей учнів із представниками навчальних підрозділів ЛНУ ім. Івана Франка з метою профорієнтації, читання циклу лекцій, проведення лабораторних занять тощо. Окрім того, Львівський університет забезпечуватиме науковий супровід конференцій школярів, конкурсів, турнірів, надаватиме методичну допомогу вчителям щодо розробки навчальних планів, програм і спецкурсів з профільних дисциплін, а також створюватиме можливості для стажування вчителів.

Дрогобицький ліцей, згідно із текстом договору, забезпечуватиме учням поглиблене вивчення профільних дисциплін, сприятиме апробації нових програм і підручників, запропонованих кафедрами Університету та інше. Також ліцей створюватиме належні умови для студентів Університету під час проходження навчально-педагогічної та інших видів практики на базі навчального закладу.

Під час зустрічі з Ректором та адміністрацією Львівського університету директор Дрогобицького ліцею Ольга Заяць коротко окреслила історію становлення та розвитку навчального закладу. Також вона зазначила, що «на сьогодні в ліцеї є 4 профілі навчання: гуманітарний, інформаційних технологій, природничий, правничий. Головними завданнями ліцею, за словами Ольги Заяць, є розвиток особистості учня, його здібностей та обдарувань, а також розширення та вдосконалення наукового світогляду.

Окрім того, директор додала, що учні ліцею практикують різні форми навчання та наукової роботи: «Ліцеїсти мають щорічну звітну науково-практичну конференцію, конкурс-захист науково-дослідницьких робіт МАН, всеукраїнські предметні турніри, фестивалі, колективні проекти під час проведення навчальної та педагогічної практик». За її словами, багато випускників ліцею вже здобувають освіту в Університеті, а більшість нинішніх учнів у майбутньому планують продовжити навчання саме  в ЛНУ ім. Івана Франка.

Привітав делегацію Дрогобицького ліцею Ректор Львівського університету Володимир Мельник. Сьогодні ще ліцеїстам, а в майбутньому студентам, Ректор розповів про специфіку роботи Університету, окреслив особливості наукової та педагогічної діяльності й акцентував на насиченому та цікавому житті студентства. «Уже четвертий рік поспіль Львівський університет є одним з лідерів серед ЗВО України за кількістю поданих заяв від абітурієнтів, університетська молодь – активні учасники всеукраїнських та міжнародних олімпіад, спортивних та наукових змагань. Студенти ЛНУ ім. Івана Франка – це дійсно активна творча молодь, яка свідома того, чому вона навчається, які ставить перед собою пріоритети», – зазначив Ректор.

Також Володимир Петрович наголосив, що «у Львівському університеті саме студентство є рушійною силою змін. А без студентів Університет – лише історична пам’ятка». «Університетська молодь завжди порушує важливі питання, дискутує з викладачами та адміністрацією Університету, не залишається осторонь ключових суспільно-політичних процесів в країні», – зазначив Володимир Мельник.

Опісля підписання угоди декан факультету культури і мистецтв Львівського університет Роман Крохмальний представив учням ліцею мультимедійну презентацію, в якій детально розповів про основні аспекти життя ЛНУ ім. Івана Франка.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото