ЛНУ ім. Івана Франка відвідала делегація Люблінського католицького університету

15 червня 2022 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідала делегація Люблінського католицького університету Івана Павла ІІ на чолі з Ректором, отцем професором Мирославом Каліновським. Представники Люблінського католицького університету поспілкувалися з Ректором Університету, членом-кореспондентом НАН України, професором Володимиром Мельником і проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергієм Різником.

Ректор Володимир Мельник ознайомив гостей з основними аспектами діяльності Львівського університету, розповівши про освітню, наукову, дослідницьку та соціальну місії нашої Alma Mater. Володимир Петрович зосередив увагу колег на науковій співпраці Львівського університету з провідними польськими закладами вищої освіти, підкресливши, що «стосунки Львівського університету з польськими університетами завжди були відкритими, плідними і взаємовигідними».

Ректор також розповів про діяльність Наукової бібліотеки Університету, університетські наукові видання, акцентував на історії розвитку наукових шкіл в ЛНУ ім. Івана Франка. Окрему увагу Володимир Петрович приділив діяльності Університету в умовах війни. Ректор, зокрема, розповів про працівників Університету, які захищають нашу державу на фронті, волонтерську діяльність студентів, зазначивши, що Львівський університет всебічно підтримує українську армію.

Під час бесіди Ректор Мирослав Каліновський розповів про діяльність Люблінського католицького університету Івана Павла ІІ у контексті підтримки українців, які втекли від війни до сусідньої Польщі. Ректор, зокрема, акцентував на тому, що у їхньому університеті є декілька сотень українських студентів та науковців, яким надають необхідну допомогу з перших днів війни. За словами професора Мирослава Каліновського, колектив їхнього університету активно залучений до волонтерської діяльності, пов’язаної з усебічною допомогою Україні та українцям.

Володимир Мельник подякував польським колегам за допомогу громадянам України, які змушені були покинути нашу державу через російську агресію. За словами Володимира Петровича, такі вчинки є яскравим свідченням зрілості і розвитку польського суспільства, яке у відповідь на варварство східного сусіда України демонструє готовність допомагати українцям у боротьбі зі злом.

В рамках зустрічі сторони окреслили шляхи майбутньої співпраці. Йшлося, зокрема, про обмін науковими знаннями між представникам обох університетів, глибинне співробітництво між кафедрами, спільну публікаційну діяльність та можливість започаткування програм подвійних дипломів, що дасть змогу розвинути співпрацю на високому академічному рівні.

Світлини: Юлії Гриценко Більше фото