Волонтерські ініціативи працівників факультету прикладної математики та інформатики

Війна в Україні триває вже понад три місяці. Мабуть, кожен із нас вже виробив власний ритм життя, який в умовах воєнного часу дозволяє не лише працювати, фінансово підтримуючи державу, а й долучатися до різноманітних волонтерських проєктів, аби підтримати нашу армію. Львівський університет з перших днів гостро реагує на ситуацію, що склалася в державі унаслідок ганебного російського вторгнення. Ідеться як про фінансову, так і про соціальну, психологічну та юридичну підтримку усіх, хто цього потребує. Продовжуючи ділитися історіями волонтерських ініціатив університетської спільноти, сьогодні розповідаємо про цікаві й надзвичайно корисні проєкти працівників факультету прикладної математики та інформатики, а також міжнародних партнерів факультетської спільноти.

Гуманітарна допомога

Декан факультету прикладної математики та інформатики, професор Іван Дияк розповідає, що одним із перших свою допомогу нам запропонував Університет Л’Аквіли (Італія), з яким у нас договір про співпрацю та програма подвійного диплому ще з 2014 року.  «Асоціація випускників програм InterMaths i MathMods, організації Lares Italia і Lions Club L’Aquila організували дві партії  медикаментів, а власне Університет Л’Аквіли ці медикаменти передав до України. До слова, другу партію до українського кордону привезли самі італійці під час місії UnivAQ for Ukraine. Медикаменти в найкоротші терміни було відправлено військовим, цивільним і в госпіталі, розташовані на сході України. Крім ліків, було передано також дитяче харчування та памперси. Допомога поїхала, зокрема, до таких міст як Краматорськ, Київ та область, Миколаїв, Запоріжжя та область, Чернігів та ін., – пояснює Іван Іванович. – У той же час у Л’Аквілі за участі студентів міжнародної програми InterMaths (там також навчаються студенти з факультету прикладної математики та інформатики) відбулися мітинги на підтримку України. Ми дуже вдячні партнерам з італійського міста Л’Аквіла, зокрема, проректору Університету професору Бруно Рубіно, за його підтримку та надану допомогу».

Авто для фронту

Вражає своїми волонтерськими досягненнями й доцент кафедри програмування, відомий громадський активіст Святослав Літинський. З перших днів російського вторгнення, Святослав Володимирович разом з командою однодумців займаються ввезенням автомобілів для Збройних сил України. Станом на сьогодні, групі вдалося доставити військовим вже понад 250 автомобілів, які наближають перемогу України у боротьбі з російським агресором. Усі авто команда максимально укомплектовує адресними передачами для наших військових, медиків та волонтерів.

Святослав Літинський розповідає, що авто купують у Європі, оформляють документи, організовують водіїв для перевезення автомобілів до Львова. Надалі ж доставляють їх відповідно до запитів від підрозділів армії. Незважаючи на велику кількість закритих запитів, все ж досі залишається чимало таких, які не закрили через брак коштів. «Вже з початку березня чимало людей зверталися до мене з питаннями щодо передачі авто на фронт. На щастя знайшлися знайомі у Польщі та Німеччині, які запропонували свою допомогу у придбанні автомобілів. Перші автомобілі ми передали у 80-ту окрему десантно-штурмову бригаду, а згодом почали звертатися й інші військові частини», – ділиться активіст.

За словами Святослава Літинського, довелося вкласти чимало власних заощаджень задля доброї справи. Водночас було й таке, що люди просто дарували автомобілі і просили передати армії. «Кожен сьогодні воює на своєму місці: хтось кинув роботу і пішов захищати державу, а хтось продовжує працювати, фінансово підтримуючи армію. Зараз українське суспільство сильне як ніколи, тож ми неодмінно мусимо перемогти», – переконаний Святослав Володимирович.

Усі охочі можуть фінансово підтримати цю ініціативу, здійснивши грошовий переказ за реквізитами:

  • Перекази з-за кордону – на Paypal: lityk@yahoo.com.
  • Перекази по Україні – на картку ПриватБанку 4731 1856 0729 5240 (Літинський Святослав Володимирович).

Боротьба на інформаційному фронті

Гібридна війна росії сьогодні відбувається не лише на полі бою: активна її фаза триває й на інформаційному фронті. Відтак, питання кібербезпеки в умовах воєнного часу набуває особливо важливого значення.

Професор кафедри інформаційних систем Петро Венгерський розповідає, що з перших днів війни студенти факультету активно долучилися до кібероборони держави. «Студенти освітньої програми «Кібербезпека», а згодом й інші студенти та викладачі факультету прикладної математики та інформатики,  як волонтери брали участь у захисті українського кіберпростору від руйнівних атак російських окупантів. Можемо констатувати також і те, що представники нашого факультету є активними бійцями української армії  кіберфахівців, про діяльність якої повноцінно можна буде говорити лише після перемоги», – зазначає Петро Сергійович.

«Більше того, ми допомагали  спеціалізованим державним структурам нашої країни в їх інформаційній війні з ворогом. Підтримуючи підписані меморандуми про співпрацю Університету з ними, наші студенти відкликалися на прохання допомогти в організації інформаційної боротьби, зокрема у підготовці надійного захисту державних структур. Так, ми, зокрема, допомогли в моніторингу 24/7 деяких важливих сайтів та реєстрів наших державних органів. Можна констатувати, що окрім допомоги державі, чимало наших студентів отримали практичний досвід роботи відповідно до профілю і дотепер працюють у згаданих проєктах», – ділиться Петро Венгерський.

Бачимо, що кожен із нас на своєму місці здатен наблизити найочікуванішу перемогу України – перемогу над російським окупантом! Будьмо єдиними! Разом переможемо!