Львівський національний університет імені Івана Франка та Львівський державний університет фізичної культури налагоджують наукову співпрацю

22 червня 2018 року в Дзеркальній залі відбулася робоча нарада з питань наукової співпраці між Львівським національним університетом імені Івана Франка та  Львівським державним університетом фізичної культури. У засіданні взяли участь представники адміністрації та науковці обох університетів.

У вступному слові проректор з наукової роботи Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський зазначив, що це перша зустріч у такому форматі представників сусідніх університетів. Також Роман Євгенович представив презентацію про пріоритетні напрямки наукових досліджень вчених ЛНУ ім. Івана Франка й наголосив, що представники обох університетів вже мають спільні напрацювання у різних галузях.

Зі сторони Львівського державного університету фізичної культури учасників наради представив проректор з науки та зовнішніх зв’язків професор Андрій Вовканич.

Надалі з короткою інформацією про основні напрямки наукових досліджень Львівського державного університету фізичної культури виступили завідувачі провідних кафедр навчального закладу.

Про ключові напрямки наукових досліджень ЛНУ ім. Івана Франка, які можуть зацікавити вчених Львівського державного університету фізичної культури, розповіли завідувач кафедри фізіології людини і тварин Володимир Манько, доцент кафедри біохімії Олена Стасик, доцент кафедри фізіології та екології рослин Наталія Романюк, завідувач кафедри механіки Георгій Сулим, завідувач кафедри корекційної педагогіки та інклюзії Катерина Островська, завідувач кафедри українського прикладного мовознавства Ірина Кочан, завідувач кафедри радіоелектронних і комп’ютерних систем Любомир Монастирський, завідувач кафедри психології Софія Грабовська.

Участь у дискусії про перспективи наукової співпраці між установами також взяли представники факультету іноземних мов, філософського факультету, філологічного факультету, факультету електроніки та комп’ютерних технологій, фізичного факультету, факультету прикладної математики та інформатики, механіко-математичного факультету та кафедри фізичного виховання і спорту.

Загалом під час зустрічі  учасники  окреслили напрямки наукової співпраці між науковцями університетів та обговорили тематику спільних наукових проектів. Зокрема, основними напрямками взаємодії науковці визначили актуальні дослідження, пов’язані із проблемами біомеханіки в сучасному спорті, а також аналіз поліморфізму ядерних і мітохондріальних генів у спортсменів та оцінку їхньої функціональної спроможності. Також вчені університетів планують спільно досліджувати проблеми повноцінного харчування спортсменів, удосконалювати методи біохімічного аналізу крові спортсменів, працювати над психолого-медико-педагогічниим супроводом осіб з аутизмом.

Окрему увагу представники закладів вищої освіти присвятять розвиткові української спортивної термінології.

Передбачається, що співпраця між університетами втілюватиметься у форматі спільних наукових заходів, підготовці друкованих видань та наукових статей. Найбільш пріоритетні і найважливіші наукові напрацювання вчених обох університеті повинні стати основою для реалізації спільних масштабних проектів.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото