Львівський університет долучається до розв’язання проблеми депресивних регіонів Львівщини

Проблема економічного та соціального становища депресивних регіонів – одне із найбільш болючих питань для нашої держави, від їхнього розвитку великою мірою залежить фінансово-економічне становище краю. Серед таких регіонів є Червоноградський гірничопромисловий район, проблеми у котрому пов’язані не лише із роботою та закриттям шахт, а й екологічною проблемою. Використання застарілих технологій та величезна кількість відходів у вигляді териконів, лише поглиблює усі вище зазначенні проблеми. Львівським університетом створено ініціативну групу спеціалістів, яка провела оцінку можливості видобутку рідкісних хімічних елементів з об’єктів Червоноградського гірничопромислового району. До складу цього колективу ввійшли фахівці в галузях фізичної, хімічної, біологічної, геологічної науки. Основу робочого колективу складають вчені та спеціалісти Львівського національного університету імені Івана Франка, які мають відповідний досвід, володіють унікальними методиками концентрування, розділення, вилучення рідкісних хімічних елементів фізико-хімічними та біологічними методами, а також впродовж декількох десятирічь проводять систематичні геолого-геохімічні, фізико-хімічні та біологічні дослідження.

Весь комплекс робіт планується проводити на базі Львівського національного університету імені Івана Франка. Реалізація усіх робіт заплановано провести на основі укладеного договору між інвестором та ректором Університету, що дозволить залучити кошти бізнес-структур для наукового дослідження.

Проведені роботи стануть основою для покращення екологічного становища краю та залучення відпрацьованого матеріалу до наукових досліджень і бізнес-проекту, що безумовно матиме позитивний вплив на економічний та соціальний розвиток регіону.