Українсько-польська співпраця в умовах регіональних та глобальних викликів

В рамках реалізації програми наукового співробітництва між факультетом міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка та Інституту міжнародних студій Вроцлавського університету 9 червня 2022 року на факультеті міжнародних відносин відбувся Міжнародний науковий семінар «Українсько-польська співпраця в умовах регіональних та глобальних викликів.» Науковий семінар був приурочений до тридцятиріччя підписання Угоди про партнерство, дружбу та добросусідство між Україною і Польщею у травні 1992 року. Семінар організували за ініціативи Інституту міжнародних студій Вроцлавського університету й Центру міжнародної безпеки та партнерства факультету міжнародних відносин.

До учасників семінару звернувся декан факультету міжнародних відносин, Надзвичайний і Повноважний Посол України, професор Маркіян Мальський, який окреслив головні теми українсько-польських відносин на сучасному етапі. Він наголосив на потребі постійної уваги до аналізу стану та вироблення послідовних спільних кроків на шляху просування інтересів України та Польщі на міжнародній арені, особливо в умовах трансформації міжнародної системи безпеки й світоустрою загалом.

До участі в семінарі долучилися Генеральний консул України у Вроцлаві, випускник факультету міжнародних відносин Юрій Токар, який у виступі звернув увагу на актуальні завдання консульської діяльності України за кордоном, зокрема у Республіці Польща. Політичні та стратегічні аспекти розвитку українсько-польського стратегічного партнерства окреслила Заступниця представника Міністерства закордонних справ України у Львові Катерина Терек.

Питанням безпекового співробітництва були присвячені виступи українських та польських науковців –  доцента кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Олександра Кучика, професорки Київського національного університету імені Тараса Шевченка Наталії Яковенко, професорів Вроцлавського університету Лариси Лещенко і Пьотра Маршалека.

Особливу увагу учасники семінару приділили питанням викликів перед українською та польською системою освіти в умовах російської агресії та потужної міграційної хвилі з України до Польщі й інших країн Європи. Не оминули науковці й питання історичних контекстів українсько-польських відносин з метою пошуку оптимальних моделей розвитку стратегічного партнерства та реалізації геополітичних і військово-політичних моделей співпраці. Участь у семінарі взяв представник Польщі у Світовій організації з торгівлі, професор Марек Врублевський, який звернув увагу учасників на необхідність розвитку широкої кооперації між двома державами в рамках багатостороннього співробітництва з міжнародними організаціями як у сфері торговельно-економічної так і військово-безпекової діяльності.

Захід відбувся за активної підтримки та участі Представництва МЗС України у Львові, Департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської обласної військової адміністрації, Центру інформації та документації НАТО у Києві. Участь у семінари взяли представники різних академічних установ, експертних центрів України та Польщі, дипломати-практики, експерти.