В Університеті триває Літня школа «Поринь у світ науки»

Днями Львівський національний університет імені Івана Франка у співпраці із Львівською обласною Малою академією наук учнівської молоді розпочав цикл занять у Літній профільній школі «Поринь у світ науки» за напрямами «Хімія та фізика», а також «Біологія та геологія».

Цьогоріч у Літній школі беруть участь десятки  школярів старших класів як Львова так й області. Упродовж навчання учні працюють у лабораторіях Університету, виконують практичні заняття, а також мають змогу відвідати усі музеї Львівського національного університету імені Івана Франка, Ботанічний сад та інші об’єкти, які традиційно викликають захват у юних науковців та дослідників.

«Цього року лише за напрямком «Хімія та фізика» у програмі беруть участь 36 учнів, здебільшого – це представники 8 та 10 класів загальноосвітніх шкіл. Попри навчання у лабораторіях, учні матимуть змогу познайомитися із Університетом в цілому, адже надіємось, що значна частина тих, хто бере участь у таких наукових заходах, – наші майбутні абітурієнти», – зазначає  аспірант кафедри органічної хімії, організатор Літньої школи Микола Тупичак.

«У рамках Літньої профільної школи «Поринь у світ науки» хімічний факультет організовує низку практичних занять для учнівської молоді, – ділиться кандидат хімічних наук, доцент кафедри неорганічної хімії, декан хімічного факультету Львівського університету Григорій Дмитрів. – Для прикладу, вже у перші дні функціонування школи за напрямом «Хімія та фізика» я мав зустріч з учнями-учасниками, під час якої розповів майбутнім хімікам про стан навчання та наукових досліджень на хімічному факультеті Львівського університету, а також про перспективи студентів щодо їхньої майбутньої кар’єри. Учні вже спробували свої сили у проведенні хімічних експериментів у лабораторіях, а також мали унікальну можливість попрацювати на найсучасніших приладах Центру колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія матеріалознавства інтерметалічних сполук», – розповідає декан.

Не менш насиченою є також навчальна програма для учнів, які удосконалюють свої знання за напрямом «Біологія та геологія». Так, заступник декана геологічного факультету Сергій Ціхонь розповідає, що в рамках Літньої профільної школи «Поринь у світ науки» геологічний факультет організовує низку лекційних і практичних занять для учнів 8-10 класів.

«У програмі беруть участь 14 учнів. Учні отримають інформацію про  сучасні уявлення щодо походження і розвитку Землі і земної кори, їх будову і склад, про внутрішні та зовнішні процеси і явища, які сприяли формуванню мінералів, гірських порід, корисних копалин, а також вплив діяльності людини на стан навколишнього середовища. Також ми розповіли учням про навчання та наукові дослідження на геологічному факультеті Львівського університету і перспективи студентів щодо їхньої майбутньої кар’єри», –  зазначає Сергій Ціхонь.

Додамо, що заняття у Літній профільній школі цьогоріч тривають упродовж тижня – з 6 по 10 червня 2022 року.

Світлини: Малої академії наук та геологічного факультету Більше фото