Львівський університет став одним із перших в Україні ЗВО, де запровадили курс «Журналістика даних»

28 серпня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася пресконференція, під час якої презентували впровадження курсу «Журналістика даних», який буде доступний магістрам факультетів журналістики і управління фінансами та бізнесу. Курс має на меті підготувати нове покоління журналістів та публічних службовців, здатних працювати з відкритими даними. Відтак, Львівський національний університет імені Івана Франка став одним із перших в Україні ЗВО, де запровадили новий модульний курс «Журналістика даних».

Під час пресконференції з журналістами поспілкувались перший проректор ЛНУ ім. Івана Франка Андрій Гукалюк, проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, начальник управління з питань цифрового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Максим Столярчук, експертка з відкритих даних Міністерства цифрової трансформації України Яніна Любива та керівниця напряму відкритих даних проєкту «Підтримка цифрової трансформації» (DTA) Надія Конащук.

Відповідно до їхніх слів, новий курс покликаний навчити студентів аналізувати та використовувати дані для створення якісних медіаматеріалів, що відповідають сучасним потребам суспільства. Цей крок став відповіддю на потребу у фахівцях, які можуть працювати з даними, що постійно зростає. Згідно з останніми дослідженнями, близько 70% журналістів вважають роботу з даними необхідною навичкою для сучасної журналістики. Відтак, випускники курсу зможуть проводити глибокі журналістські розслідування та якісно виявляти суспільні тренди.

«Львівський університет вже традиційно стає майданчиком для впровадження інноваційних рішень у сфері освіти. Розробка курсу «Журналістика даних» – це перший крок до створення відповідної освітньої програми, яка матиме міждисциплінарний характер, адже до організації курсу долучаються, як факультет журналістики, так і факультет управління фінансами та бізнесу. Це дозволить багатоаспектно досліджувати роботу з цифровими даними», – зазначив Андрій Гукалюк.

Під час курсу студенти опановуватимуть навички аналізу та використання даних для створення медіаматеріалів, що відповідають сучасним вимогам суспільства. Це дозволить випускникам проводити якісні журналістські розслідування, виявляти та аналізувати суспільні тренди на основі реальних даних.

Ця освітня ініціатива не лише підвищує професійний рівень журналістів, але й сприяє розвитку сфери відкритих даних в Україні, адже вміння працювати з даними є ключовим у сучасному світі, де інформація стає основою для прийняття рішень на всіх рівнях – від медіа до уряду.

Особливо варто відзначити, що дані журналістські розслідування сприятимуть боротьбі з корупцією та підвищенню прозорості в державному секторі. Така освіта стає важливим інструментом для майбутніх журналістів у формуванні більш прозорого та підзвітного суспільства.

Курс розроблено за підтримки Міністерства цифрової трансформації України за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev. Партнер у реалізації проєкту – Офіс ефективного регулювання BRDO.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото