Львівський університет став одним із учасників програми Erasmus GAP 2023-2026 рр.

У сучасному світі освіта стає ключовим чинником у формуванні майбутнього покоління, забезпечуючи їм знання та навички для успішного життя. Однією з найважливіших складових сучасної освіти є міжнародні програми мобільності, як-от Erasmus. Проте, нерівний доступ до таких програм залишається серйозною проблемою. Проєкт Erasmus GAP, що розпочався у 2023 році, ставить собі за мету подолання цієї дискримінації та забезпечення рівних можливостей для всіх студентів. Дана ініціатива привертає увагу до розриву між студентами, які мають реальні можливості для участі в міжнародних програмах мобільності, і тими, хто цих можливостей позбавлений.

Проєкт отримав фінансування в рамках Erasmus+ Key Action і триватиме 28 місяців. Консорціум проекту складається з шести партнерів, а саме Університет Версаля-Сен-Кантен-ан-Івлін (координатор), Будапе́штський університе́т імені Лоранда Етвеша, Берлінський університет імені Гумбольдтів, Університет Порту, Львівський національний університет імені Івана Франка та Асоціація університетів Європи.

Реалізація цієї ініціативи включає наступні ключові завдання: збирання широкомасштабних наборів даних з кількох європейських країн для документування існуючого розриву між мобільними та немобільними студентами, що дозволить вищим навчальним закладам краще розуміти масштаби проблеми та розробляти стратегії для її вирішення; створення інструментів для візуалізації даних, які допоможуть університетам документувати розрив у можливостях та розробляти стратегії для його скорочення; розробка політичних рекомендацій на основі зібраних даних для осіб, які приймають рішення, щоб сприяти впровадженню більш інклюзивної програми мобільності; створення інструментарію для підтримки оцінки складу мобільного та немобільного студентського населення на інституційному рівні; організація заходів для обміну досвідом та знаннями між експертами та учасниками програми Erasmus+, що сприятиме кращому розумінню проблеми та пошуку ефективних рішень.

Проєкт Erasmus GAP є важливою ініціативою, спрямованою на створення рівних можливостей для всіх студентів у програмах міжнародної мобільності. Завдяки розробці інструментарію та політичних рекомендацій, проект має потенціал змінити підходи до мобільності студентів та забезпечити більш справедливу та інклюзивну освіту в Європі. Це крок до майбутнього, де кожен студент, незалежно від соціально-економічного статусу чи інших бар’єрів, матиме рівні можливості для розвитку та реалізації свого потенціалу на міжнародному рівні.