Львівський університет відвідав заступник міністра науки та вищої освіти  Польщі Анджей Шептицький

8 лютого 2024 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідала делегація польських освітян і дипломатів на чолі із  заступником міністра науки та вищої освіти Республіки Польща Анджеєм Шептицьким. Під час візиту почесні гості зустрілися із адміністрацією Університету та поспілкувалися з науковцями факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. Івана Франка.

Насамперед Анджей Шептицький поспілкувався із першим проректором Університету Андрієм Гукалюком, проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Львівського університету Сергієм Різником та деканом факультету міжнародних відносин Маркіяном Мальським.

Під час розмови представники академічної спільноти Львівського університету подякували іноземним колегам за вагомі кроки у налагодженні польсько-української академічної співпраці та підкреслили важливість реалізації спільних освітніх, культурних та наукових ініціатив між університетами України та Польщі.

Водночас Анджей Шептицький зазначив, що співпраця між Польщею та Україною на науковому рівні є взаємовигідною для обох сторін, що робить її надзвичайно важливим елементом стратегічного партнерства між обома державами. За словами заступника міністра, одним із найкращих прикладів співпраці, яка зближує Україну і Польщу, є багаторічна взаємодія Львівського національного університету імені Івана Франка та провідних закладів вищої освіти Польщі.

Надалі почесні гості зустрілися з академічною спільнотою факультету міжнародних відносин. Перед початком розмови про українсько-польське партнерство декан факультету міжнародних відносин Маркіян Мальський коротко представив Анджея Шептицького, зазначивши, що той свого часу викладав на факультеті міжнародних відносин.

«Довгі роки нашої спільної праці завжди приносили позитивні результати – це й успішні міжнародні проєкти, і наукові дослідження та якісна підготовка дипломатів. Ми пишаємось, що школа міжнародного права Львівського університету є не лише провідною в Україні, але й знаною в усій Європі, адже сьогодні як ніколи важливо виховувати компетентних фахівців, які встановлюватимуть тісні взаємозв’язки між державами світу», – зазначив Маркіян Мальський та висловив щиру вдячність Польщі та її народу за підтримку України у скрутний час.

Після цього Анджей Шептицький наголосив, що дружні держави повинні підставляти одне одній плече допомоги у непрості періоди нашої історії, адже в цьому і полягає ідея дружби, а відтак висловив певність, що й Україна допоможе Польщі, якщо в цьому виникне потреба.

Звертаючись до присутніх, заступник міністра зазначив, що освіта та наука є саме тим простором міждержавної співпраці, в якому варто будувати міцні мости задля подальшого укріплення дипломатичних взаємин. «Наука є частиною польсько-українських взаємин вже не одне століття. А за понад 30 років співпраці з незалежною Україною на науковому та на суспільному рівнях ми як народи змогли по-іншому пізнати один одного і налагодити тісні та добрі відносини. Важливим фактором, який допоміг нам встановити ту дружбу, що існує тепер між Польщею та Україною, стала співпраця між вченими обох держав, академічні обміни студентів та спільні наукові проєкти», – підкреслив Анджей Шептицький, наголошуючи на темі зустрічі – розмові про українсько-польську наукову співпрацю.

Так, Анджей Шептицький детально розповів про історію становлення наукової співпраці між Україною та Польщею, наголосивши на багатьох етапах налагодження таких взаємин, а також окреслив сучасні партнерські стосунки між польськими та українськими науково-освітніми осередками. Під час розмови почесний гість торкнувся питання здобуття освіти українцями у Польщі, яке особливо актуалізувалось за останні роки. «Упродовж 8-10 років кількість українських студентів в Польщі зросла в десять разів. Вони стали вагомим елементом академічного життя в нашій державі і становлять найбільшу групу іноземних студентів за національністю», – додав Анджей Шептицький та висловив переконання, що більшість українських науковців та студентів, які зараз перебувають у Польщі, матимуть змогу реалізувати свої знання та вміння саме в Україні, адже Польща не має наміру позбавляти Україну інтелектуального потенціалу.

Надалі усі присутні мали змогу поставити запитання заступнику міністра науки та вищої освіти Республіки Польща, які стосувались українсько-польської співпраці у сфері науки та освіти, євроінтеграційних процесів в Україні та консолідації міжнародних зусиль задля подолання наслідків збройної агресії росії.

На завершення зустрічі Маркіян Мальський подякував Анджею Шептицькому за цікаву розмову та нові кроки у налагодженні співпраці з Львівським університетом і висловив переконання, що подальші взаємини між Україною та Польщею на науковому рівні ставатимуть лише тіснішими та продуктивнішими.

Світлини: Олега Вівчарика та Ярини Пришляк Більше фото